reklama

63 mln zł na powiatowe inwestycje w 2024 roku [wideo]

Opublikowano: 21 grudzień 2023, 16:37 Kategoria Aktualności
powiatbudżet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Tak dużych środków na inwestycje nie było w projekcie budżetu jeszcze nigdy – mówi starosta powiatu Mirosław Walicki, na temat przyjętego dzisiaj budżetu na 2024 rok.

234,1 mln zł po stronie dochodów  i 237,1 mln zł wydatków – tak wygląda budżet powiatu garwolińskiego na 2024 rok. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę podczas dzisiejszej sesji.

Na inwestycje zaplanowano 62,7 mln zł. - Tak dużych środków na inwestycje nie było w projekcie budżetu jeszcze nigdy. W planie inwestycyjnym uwzględniliśmy środki, które pod koniec roku pozyskaliśmy z rządowych funduszy – mówi starosta Mirosław Walicki. - Jak co roku będziemy składać wnioski na nowe inwestycje, co pozwoli zwiększyć pulę na inwestycje – dodaje.

reklama


Prawie 52 mln zł samorząd przeznaczy na drogi. Połowa tej kwoty to duża inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej od granicy gminy Garwolin w kierunku Górzna (26,9 mln zł). 15,6 mln zł pochłonie przebudowa drogi między Wolą Rębkowską a Miętnem. Na poprawę spójności komunikacyjnej dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Żelechów zapisano 3,5 mln zł. Chodnik w Uninie i Goździku (gm. Górzno) to kolejne 2,5 mln zł. Kolejny etap projektowania mostu na Wiśle będzie kosztować 2,7 mln zł.

Na budowę strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie na terenie GSAG powiat przeznaczył 6,5 mln zł. Milion złotych zapisano na remont dworu w Miętnem.

Samorząd planuje także inwestycje oświatowe. Remont hali basenowej w ZS w Miętnem oraz sali gimnastycznej w ZS nr 2 w Garwolinie ma kosztować 2 mln zł. Milion złotych zapisano na budowę hali sportowej w Żelechowie, 120 tys. zł na modernizację hali sportowej w Sobolewie, 90 tys. zł na budowę dojścia do budynku oraz parkingów przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miętnem, a 70 tys. zł na opracowanie projektu budowy sali gimnastycznej przy SOSW w Trzciance.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama