reklama

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego dla Klubu Seniora z Garwolina

Opublikowano: 29 listopad 2023, 09:21 Kategoria Aktualności
klub senioragarwolincsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Znamy laureatów XXIV edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego! Kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promuje nasz region w kraju i za granicą. Statuetki wyróżnionym wręczyli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego to wyróżnienie przyznawane za propagowanie kultury i dziedzictwa, a także promocję województwa mazowieckiego.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, mimo że to już XXIV edycja konkursu, wśród kandydatów do nagrody wciąż nie brakuje ciekawych osobowości, artystów z bogatym dorobkiem czy stowarzyszeń działających na rzecz mieszkańców regionu. – Bogactwem naszego regionu są ludzie. Zaangażowani, z pasją i misją tworzenia czegoś nowego, dobrego. To właśnie dla nich są Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny wybór, jak zresztą każdy w historii konkursu, nie był łatwy. Na Mazowszu mamy wiele osób, których twórczość i społeczne zaangażowanie są warte docenienia. To nasza najlepsza wizytówka i powód do dumy.

reklama


W tym roku nagrodę otrzymało 10 laureatów. Wśród nich są zarówno osoby, jak i podmioty aktywne społecznie i angażujące się w działania kulturalne. – Gratuluję wszystkim laureatom. Wasza działalność i twórczość rozsławia Mazowsze nie tylko w całej Polsce, lecz także na świecie – mówiła podczas gali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Karolinie, który uświetnił uroczystość swoim koncertem. Na gali wystąpił również zespół Kombii.

Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego 2023 otrzymał m.in. Klub Seniora przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jak czytamy w uzasadnieniu, to miejsce spotkań, aktywizacji i integracji seniorów, które powstało 2016 w roku. Seniorzy biorą udział w warsztatach, wycieczkach i potańcówkach. Przy klubie powstał zespół „Chwilo trwaj”.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama