reklama

Avon startuje z nową kampanią i antyprzemocową aplikacją Avon Alert

Opublikowano: 28 listopad 2023, 07:25 Kategoria Aktualności
avonprzemocgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Mająca swoją produkcję w Garwolinie marka Avon znana jest z działań związanych z przeciwdziałaniem problemowi agresji. Przemocą domową może być nie tylko napaść fizyczna czy siniaki. To także czasem pozornie niewinne komentarze, które dla wielu wciąż pozostają niezauważone. W ramach działań Avon Kontra Przemoc garwolińska fabryka włącza się w międzynarodową akcję „16 Dni Przeciwko Przemocy” i nową kampanię edukacyjną na temat toksycznych relacji, która zyskała honorowy patronat Prezydenta m.st. Warszawy. Ponadto marka, razem z Fundacją Feminoteka udostępnia ulepszoną wersję pierwszej antyprzemocowej aplikacji w Polsce – Avon Alert.  

W tym roku w ramach wsparcia kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy, która potrwa od 25.11 do 10.12., Avon zaprezentuje kampanię edukacyjną. Nowy przekaz ma nam uświadomić problem, który według badań podnosi co piąta Polka w wieku 18-32 lat. W badaniu przeprowadzonym przez Avon wskazują one, że partner miał kontrolę nad ich wyglądem. W kampanii podkreśla się również, że co czwarta pytana osoba przyznaje, że mimo bycia świadkiem sytuacji, w której partner wpływał na decyzje dotyczące wyglądu przyjaciółki lub rodziny, nie podjęła żadnych działań. Wynikało to głównie z niewiedzy, że takie zachowanie jest rodzajem przemocy (24 proc.).

W ramach prowadzonych działań Avon w swoich katalogach, kanałach społecznościowych, serii grafik i materiałach video przedstawia „look według kontrolującego partnera”. Marka pragnie zwrócić uwagę, że komentarze i kontrola wizerunku kobiety to nie tylko przejaw dominacji, ale właśnie rodzaj przemocy domowej. Kampania uzyskała honorowy patronat Prezydenta m.st. Warszawy.

reklama


Szybka pomoc z aplikacji  

Aktualizacja aplikacji Avon Alert, stworzonej w 2019 roku we współpracy z Fundacją Feminoteka, to kolejne działania marki mające na celu szerzenie w naszym regionie i nie tylko, edukacji na temat reagowania na różne formy przemocy oraz pomocy osobom, które jej doświadczają. Tylko w pierwszym roku istnienia aplikacji skorzystało z niej ponad 45 tys. użytkowników, a teraz dzięki dodaniu ukraińskiej i angielskiej wersji językowej, może z niej skorzystać jeszcze więcej osób.

Avon Alert to możliwość dyskretnego wezwania pomocy, skorzystania z bezpiecznej linii telefonicznej dla kobiet, a także konsultacji z ekspertkami Fundacji Feminoteka przez całodobowy czat. Znajduje się tam również lista domów tymczasowych, przygotowana przez Fundację, w których można szukać schronienia oraz informacje na temat rodzajów przemocy, jej skutków i konsekwencji. 

Z aplikacji mogą korzystać nie tylko ofiary, ale także osoby, które są świadkami przemocy – za jej pośrednictwem dowiedzą się, jak reagować w niepokojących sytuacjach i jak dyskretnie pomóc, gdy zauważą lub usłyszą coś niepokojącego. Avon Alert może być pierwszym krokiem w lepszym zrozumieniu problemów osób doświadczających agresji oraz konkretnym wsparciem w momentach, gdy w trudnych sytuacjach brakuje wiedzy i pewności siebie. 

Zaktualizowana wersja aplikacji jest dostępna od listopada zarówno dla użytkowników Apple, jak i Google, pod linkiem: https://avon.io/AvonALERT.

Garwolin wspólnie przeciw przemocy 

– Nasza fabryka przez cały rok aktywnie angażuje się w działania mówiące „NIE!” dla wszelkich przejawów przemocy. Już od ponad 10 lat lokalna społeczność, biegacze oraz całe rodziny frekwencją podczas wydarzenia „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pokazują swój sprzeciw wobec agresji oraz zbierają środki na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, działającego przy Instytucie Psychologii Zdrowia. W listopadzie z kolei już po raz szósty zaangażowaliśmy się w zorganizowanie razem z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Kinem Wilga, powiatowego Przeglądu Filmów Profilaktycznych. Wierzymy, że te lokalne aktywności i zaangażowanie osób wokół nas mogą przynieść wielkie zmiany w walce ze wspomnianym problemem. – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Przed nami następna edycja biegu, która czeka nas już w czerwcu 2024. Pamiętajmy też, że przez cały rok możemy reagować i być wsparciem dla konkretnych osób doświadczających przemocy, właśnie dzięki aplikacji Avon Alert.

Więcej informacji na temat aplikacji i kampanii Avon Kontra Przemoc znajduje się na stronie: www.avonkontraprzemoc.pl  oraz www.avon.pl.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama