reklama

19-latek okradał pracodawcę. 90 tys. zł wydał na spłatę kredytu matki i nowe auto

Opublikowano: 09 listopad 2023, 08:54 Kategoria Aktualności
kradzieżgarwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją garwolińskiej komendy zatrzymali 19-latka, który usłyszał ponad 100 zarzutów dotyczących oszustw. Podejrzany jako pracownik sklepu anulował wprowadzone na kasę fiskalną transakcje, a pieniądze przekazane przez klientów zabierał do własnej kieszeni. W taki sposób mężczyzna „zarabiał” od dawna. Straty poniesione przez przedsiębiorcę w wyniku przestępczej działalności pracownika wyniosły blisko 90 tys. zł.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją garwolińskiej komendy zatrzymali 19-latka, podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna jako pracownik jednego ze sklepów w powiecie garwolińskim okradał swojego pracodawcę. 19-latek nabijał na kasę zakupione przez klientów produkty, a następnie anulował paragony. Pieniądze z wycofanych transakcji zabierał dla siebie.

Wstępne ustalenia wskazują, że w wyniku tych oszustw powstały straty sięgające blisko 90 tysięcy złotych, a 19-latek był zaangażowany w ten proceder od dłuższego czasu. Jak tłumaczył za część pieniędzy spłacił raty kredytu swojej matki, a za część kupił nowe auto. W trakcie zatrzymania mężczyzny policjanci zabezpieczyli przy nim ponad 20 tys. zł.  

reklama


19-latek usłyszał ponad 100 zarzutów oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama