reklama

600 drzew na 600-lecie miasta

Opublikowano: 28 październik 2023, 09:05 Kategoria Aktualności
piątkagarwolindrzewa600-lecie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W trosce o jakość powietrza w Garwolinie i o przyszłe pokolenia dziś zazieleniamy Garwolin. I może za sto lat ktoś nazwie nasz gród nad Wilgą miastem-ogrodem? Akcja, której pomysłodawczyniami były nauczycielki ze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 miała swój finał.

- Im więcej drzew na terenie miasta tym lepsze powietrze. Dodatkowo, zostawiamy po sobie ślad dla przyszłych pokoleń. W ten sposób chcemy włączyć się w obchody 600-lecia Garwolina – mówią pomysłodawczynie i organizatorki akcji „600 drzew na 600-lecie” Katarzyna Przybysz i Anna Szewczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie.

Drzewa przekazało nieodpłatnie Nadleśnictwo w Garwolinie. Są wśród nich: dęby, klony, brzozy, buki, lipy i jarzębiny. W piątkowe przedpołudnie dzieci z klas: 1d i 3d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z koordynatorkami akcji i z klasy 7d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Aleksandrą Błażejczyk posadziły je na terenie parku im. 100-lecia odzyskania niepodległości. Nie obyło się oczywiście bez pomocy małym ogrodnikom ze strony pracowników gospodarczych Urzędu Miasta. W akcji brały również udział Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Zastępca Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 Anna Piorun.

reklama


- Bardzo się cieszę, że aktywnie włączacie się w obchody 600-lecia i w upiększanie naszego miasta. Drzewo to symbol długowieczności, siły i wielkości. Mam ogromną nadzieję, że w koronach dziś posadzonych drzew kiedyś będą odpoczywały nasze wnuki i prawnuki. Dziękuję bardzo Nadleśnictwu za przekazane nieodpłatnie sadzonki, gratuluję pomysłu Paniom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i zachęcam wszystkich do odwiedzin tego, a także pozostałych garwolińskich parków. To kolejna akcja upiększająca nasze miasto: w kwietniu z seniorami posadziliśmy 600 róż w Al. Żwirki i Wigury, w tym miesiącu zasadziliśmy tulipany i drzewo z okazji jubileuszu Młodzieżowej Rady Miasta, zaś dziś przy pomocy najmłodszych mieszkańców posadziliśmy drzewa. Nasze miasto pięknieje z dnia na dzień i to zasługa nas wszystkich. – podsumowała wydarzenie burmistrz Marzena Świeczak.

garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama