reklama

Wyjątkowy koncert na 600-lecie Garwolina

Opublikowano: 10 październik 2023, 09:59 Kategoria Aktualności
garwolinkoncertpiątkahala stulecia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od najważniejszych pieśni patriotycznych, przez tradycyjne polskie tańce aż po przeboje z seriali i scen musicalowych. Taki niezwykły koncert garwolińskiej publiczności zaprezentował Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. 

W sobotę 7 października o godz. 17:00 w hali stulecia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie odbył się koncert z okazji 600-lecia Garwolina w wykonaniu Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Na koncert zaprosili Maria Koc - Senator RP, Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego i Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin. To było wyjątkowe widowisko, które zachwyciło najbardziej wymagających odbiorców. Zespół zaprezentował nie tylko polskie tańce narodowe czy pieśni patriotyczne, ale także musicale, piosenki filmowe. Repertuar był bardzo różnorodny.

reklama


 

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję”.

Ta duchowa i muzyczna uczta zgromadziła licznie przybyłych mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego oraz zaproszonych gości.

info: Powiat Garwoliński/oprac. red.

fot. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama