reklama

Dachowanie busa na S17

Opublikowano: 23 sierpień 2023, 08:05 Kategoria Aktualności
potasznikis17buswypadekpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Trasa ekspresowa S17 jest zablokowana w kierunku Warszawy w Potasznikach (gm. Górzno). W zderzeniu busa i samochodu ciężarowego rannych zostało 10 obywateli Mołdawii.

Do wypadku doszło o godz. 6 między węzłami Gończyce i Górzno. – W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy – ciężarowy marki Volvo z naczepą oraz bus marki Mercedes. Poszkodowanych zostało 10 osób, które podróżowały busem. Są to obywatele Mołdawii – przekazała w rozmowie z nami st. sierż. Anna Uniwersał-Stachniak z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jedną osobę.

reklama


Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci ustalają przyczynę zdarzenia. Według naszych ustaleń bus najechał na tył naczepy.

Trwa akcja ratunkowa. Pas w kierunku Warszawy jest zablokowany. Utrudnienia występują także na jednym pasie w kierunku Lublina. Policjanci kierują na objazdy drogami lokalnymi od węzła Gończyce do węzła Górzno.

Aktualizacja, 24 sierpnia, godz. 12. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że najprawdopodobniej kierujący busem najechał na tył poprzedzającego pojazdu ciężarowego. Na miejscu zdarzenia są wykonywane jeszcze czynności. Utrudnienia w ruchu potrwają do około godziny 13:00. W wyniku zdarzenia obrażeń doznało 10 osób. Są to obywatele Mołdawii. Wśród poszkodowanych znajduje się 5 mężczyzn, 4 kobiety i 1 dziecko. Kierujący pojazdem ciężarowym- obywatel Ukrainy- nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi - precyzuje st. sierż. Anna Uniwersał-Stachniak.

łk

fot. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama