reklama

Łaskarzew świętuje. Szpadle i szpadelki mile widziane

Opublikowano: 09 sierpień 2023, 10:08 Kategoria Aktualności
Łaskarzewhaladni łaskarzewa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już w kolejny weekend w Łaskarzew będzie świętował 605. rocznicę nadania praw miejskich. Dni Miasta Łaskarzewa rozpoczną się w sobotę symbolicznym rozpoczęciem budowy hali sportowo-widowiskowej. Każdy może wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu.

Dni Miasta Łaskarzewa to prezentacje, koncerty, wspólna zabawa taneczne i wiele wydarzeń towarzyszących. Jednym z punktów programu tegorocznych obchodów jest oficjalne rozpoczęcie realizacji ważnej dla miasta inwestycji.

- Świętowanie rozpoczniemy w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 14:00 symbolicznym wbiciem szpadla rozpoczynającym budowę nowej hali sportowo-widowiskowej przy ZS Nr 1. Można przynieść własne narzędzia (szpadle i szpadelki). Zapraszamy wszystkich Mieszańców do udziału w tym historycznym wydarzeniu, które uwiecznimy na wspólnej fotografii. Na pamiątkę uroczystości przygotowaliśmy okolicznościowe widokówki – zachęca na swoim profilu w mediach społecznościowych łaskarzewski magistrat.

reklama


 

Budowa hali sportowej to jedna z priorytetowych inwestycji miasta nad Promnikiem. Długo wyczekiwany obiekt wreszcie powstanie przy ZS nr 1. Termin wykonania to 2025 r. Miasto Łaskarzew pozyskało na ten cel 20 mln zł. To środki m.in. z Polskiego Ładu, Ministerstwa Sportu i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W sobotę 19 sierpnia  około godziny 15:00 rozpocznie się część rozrywkowa. Na początek wystąpią miejskie organizacje i stowarzyszenia. Po części oficjalnej zaplanowano koncerty zespołów Bemol, Łukash i Power Play, a także dyskotekę pod gwiazdami. W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 11:00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza święta, a po niej odbędzie się koncert przy tężni.

Szczegółowy program jest dostępny na plakatach.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama