reklama

Sezon rowerowy rozpoczęty. Pijanych nie brakuje

Opublikowano: 24 marzec 2023, 11:28 Kategoria Aktualności
pijanyrowerpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wysokimi mandatami rozpoczyna się sezon rowerowy w powiecie garwolińskim. Policjanci prowadzą wzmożone kontrole kierujących jednośladami. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci przypominają, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne.

W środę (22.03) o godz. 8.10 w Miastkowie Kościelnym na ul. Rynek policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 48-latek miał w organizmie 1 promil alkoholu.  Kolejny kierowca jednośladu został zatrzymany wczoraj o godz. 10.20 w Garwolinie na ulicy Lubelskiej. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 39-latek miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Tego samego dnia o 17.39 w Sobolewie na ul. Kościuszki policjanci zatrzymali kolejnego pijanego rowerzystę. 54-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Trzem mieszkańcom powiatu garwolińskiego policjanci udaremnili dalszą jazdę. Wszyscy będą musiała zapłacić wysoki mandat. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości mandat wynosi 2500 zł. Apelujemy o rozsadek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiej grzywny.

reklama


Sezon na jednoślady dopiero się rozpoczyna. Każda osoba, wsiadająca na rower pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych użytkowników dróg. Rowerzysta z promilami jest nieobliczalny w momencie wyprzedzania go przez inny pojazd. Żeby uniknąć zderzenia z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu, uderzyć w drzewo albo w inny pojazd. Inni kontrolowani przez policjantów rowerzyści jednoznacznie i stanowczo potępiają podobne zachowania.

KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama