reklama

Rusza przebudowa nadwiślanki. Będą utrudnienia

Opublikowano: 27 styczeń 2023, 08:44 Kategoria Aktualności
wilgadw 801nadwiślankadk 76
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Do końca sierpnia potrwają prace przy przebudowie przepustów oraz budowie mostu w Wildze. Inwestycja rozpocznie się w lutym i będzie wiązała się z całkowitym zamknięciem drogi wojewódzkiej nr 801.

Umowę na realizację tej inwestycji Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał pod koniec ubiegłego roku. Zadanie polega na przebudowie dwóch przepustów oraz budowę nowego mostu na Wildze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Chodzi o odcinek między skrzyżowaniem z drogą krajową nr 76 a skrzyżowaniem na ośrodki wczasowe.

- Aktualnie trwają prace związane z zatwierdzeniem czasowej organizacji ruchu na okres budowy. Prace potrwają do końca sierpnia b.r. a rozpoczną się w lutym – informuje Monika Burdon, Rzecznik Prasowy MZDW w Warszawie.

reklama


Na czas prowadzonych prac nadwiślanka będzie całkowicie zablokowana. Pojazdy do 2,5 t zostaną skierowane na objazd przez Wilgę. Ciężarówki będą musiały kierować się na drogę wojewódzką nr 739, trasę S17 i oraz DW 807 do Maciejowic.

Projektują rondo

Przy okazji tej inwestycji nasuwają się pytania o rondo na skrzyżowaniu DW 801 i DK 76. Jak informuje rzeczniczka, trwają prace projektowe. - Zgodnie z założeniami w tym miejscu powstanie rondo czterowlotowe, zostaną rozwiązana również kwestia przejść dla pieszych oraz ścieżek pieszorowerowych. Projekt z wszelkimi uzgodnieniami i decyzjami powinien być gotowy w I kwartale 2024 r. Dopiero w momencie odebrania kompletnej dokumentacji projektowej będzie można planować zadanie w budżecie województwa – precyzuje.

łk

fot. GSV


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama