reklama

Wigilia dla samotnych ponownie w gm. Łaskarzew

Opublikowano: 22 grudzień 2022, 07:59 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewwigilia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w świetlicy wiejskiej w OSP Dąbrowa odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla osób starszych i samotnych z terenu gminy Łaskarzew. Pierwsze spotkanie miało miejsce w roku 2016 i w ciągu kolejnych lat gromadzi w Dąbrowie sporą grupę gości.

W tym roku oprócz zaproszonych przez organizatorów osób starszych i samotnych w spotkaniu uczestniczyli również: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, ksiądz prałat Sławomir Niewęgłowski – Proboszcz Parafii Łaskarzew wraz z klerykiem Aleksandrem, Wójt Gminy Łaskarzew – Marian Janisiewicz z pracownikami, Jerzy Błachnio – Przewodniczący Rady Gminy, Marzena Getka – Radna Gminy, Aldona Woźniak – Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Starym Helenowie wraz z pracownikami jednostek kultury, oraz członkowie Klubu Senior + z koordynatorem Małgorzatą Parol.

Przygotowaniem poczęstunku i obsługą gości zajmowały się Panie z  placówek kultury z terenu gminy Łaskarzew, a program artystyczny przygotowali członkowie Klubu Senior+. Po występie wręczyli też zebranym uczestnikom paczki z własnoręcznie upieczonym ciastem. Oprócz tego Seniorzy brali udział w przygotowaniach do Spotkania Opłatkowego, lepiąc pierogi i szykując inne potrawy i jak zawsze nie odmówili wsparcia i pomocy.

reklama


Do uczestników spotkania od Wójta Gminy, Posła Woźniaka, Przewodniczącego Rady Gminy i księdza Proboszcza popłynęły życzenia, aby ten czas Świąt Bożego Narodzenia był pełen atmosfery radości, spokoju, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu.

laskarzew.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama