reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 20 grudzień 2022, 11:04 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 grudnia.

 

Dachowanie w Domaszewie

reklama


12 grudnia. Przed godz. 16 w miejscowości Domaszew na drodze wojewódzkiej nr 801 doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Bus uderzył w ogrodzenie

13 grudnia. Po godz. 8 w miejscowości Kaleń Pierwszy samochód typu bus wpadł do rowu i uderzył w ogrodzenie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Czołowe zderzenie w Rębkowie

14 grudnia. Przed godz. 9 w miejscowości Rębków doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojazdach i zakręceniu instalacji LPG. Ponadto udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy

14 grudnia. Po godz. 15 w miejscowości Nowa Brzuza doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy przy pomocy sprzętu kominiarskiego i usunięciu ich przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar domku letniskowego

14 grudnia. Przed godz. 20 w miejscowości Żelazna doszło do pożaru domku letniskowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru obiekt został skontrolowany kamerą termowizyjną. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy

15 grudnia. Po godz. 14 w miejscowości Brzegi doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy przy pomocy sprzętu kominiarskiego i usunięciu ich przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Drzewo na drodze

17 grudnia. Po godz. 11 w Sobolewie drzewo przewróciło się na drogę powiatową i całkowicie uniemożliwiało przejazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy użyciu pilarki drzewo pocięto na mniejsze kawałki i usunięto na pobocze. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama