reklama

Weekend cudów Szlachetnej Paczki [wideo]

Opublikowano: 10 grudzień 2022, 14:51 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

20 potrzebujących rodzin z powiatu garwolińskiego otrzymało wsparcie Szlachetnej Paczki Rejonu Garwolin, czyli tak naprawdę ludzi dobrego serca. Radość obdarowanych była ogromna, nawet z tak małych rzeczy jak farby czy kredki.

W tym roku siedzibą rejonu Garwolin Szlachetnej Paczki była Mierżączka (gm. Górzno). Oprócz magazynu, zlokalizowanego w miejscowej świetlicy, w naszym powiecie działa jeszcze rejon w Wildze.

W trzy dni (9-11 grudnia) prosto do potrzebujących trafiają paczki. Ich zawartość jest różna, w zależności od potrzeb rodzin. Najczęściej to artykuły spożywcze, chemiczne czy opał. Do rodzin trafiło również wiele sprzętu AGD – lodówki, pralki, kuchenki. Zdarzały się także bardziej przyziemne prośby, które dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób, udało się spełnić.

reklama


- W tym roku Szlachetna Paczka Rejon Garwolin pomogła 20 rodzinom. Wszystkie znalazły swoich darczyńców i zostały obdarowane. W tym roku towarzyszy nam 11 wolontariuszy oraz prawie 30 firmy i instytucji – podsumowuje Anna Pasik, lider garwolińskiego rejonu ogólnopolskiej akcji.

W akcję po raz kolejny zaangażowała się społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, która przygotowała paczkę dla pięcioosobowej rodziny. – Wszystkie przedmioty czy pieniądze na ich zakup udało nam się zebrać w trzy tygodnie – przyznaje nauczycielka Ewa Wojtaś.

Szlachetna Paczka nie może się obejść bez wolontariuszy. W tym roku, w podwójnej roli wystąpiła pani Agnieszka, która oprócz pomocy w akcji, stała się darczyńcą. – Radość rodziny uchodźców z Ukrainy, którą obdarowaliśmy była ogromna. Dwóch małych chłopców było przeszczęśliwych na widok „zwykłych” farb i kredek. To pokazuje jak bardzo wartościuje się życie w zależności od okoliczności – mówi w rozmowie z nami.

Garwoliński rejon Szlachetnej Paczki wsparli w tym roku: CSiK w Garwolinie, GCAK w Sulbinach, Stacja Pali Kama w Izdebnie Kolonii, Auto-Plan Centrum Serwisowe w Łaskarzewie, ZS nr 1 w Garwolinie, Sigma - Wola Rębkowska, KGW w Dąbrowie, Przedszkole Słoneczko w Woli Rębkowskiej, KGW Podebłocie, Agnieszka Wojdat, 122 DH Kormorany, Izabela Dziwiszek, Sołectwo Mierżączka, Restauracja „Nóż i widelec”, Salon Fryzjerski „Kamila” w Górznie, KGW Trzcianka, ZS nr 2 w Garwolinie, Sylwia Paziewska, 4 Szczep Adventure w Garwolinie, Żłobek „Zielona Żyrafa” w Warszawie, OSP Garwolin, belka-nadwozia.pl, Kebab Centrum.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama