reklama

Bracia złodzieje ukryli się za szafą

Opublikowano: 23 listopad 2022, 17:36 Kategoria Aktualności
policjakradzież
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dwóch braci z powiatu garwolińskiego miało na swoim koncie włamania. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości, mieli odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, jednak nie zamierzali zastosować się do wydanego wyroku. Choć 41- i 37-latek zadali sobie dużo trudu, żeby ukryć się przed policjantami, dzięki skutecznej akcji funkcjonariuszy zostali zatrzymani i na najbliższy rok trafili do więzienia.

W trakcie planowania zatrzymania poszukiwanych mężczyzn policjanci brali pod uwagę różne możliwe scenariusze. Z dokonanego rozpoznania wynikało, że bracia mogą być agresywni. Jeden z wariantów zakładał konieczność siłowego wejścia do domu. Akcję zatrzymania przeprowadzono przedwczoraj. Funkcjonariusze sprawnie zrealizowali taktyczne założenia operacji. Szybko dostali się do mieszkania i zaczęli je przeszukiwać.  

Bracia zadali sobie dużo trudu, by ukryć się policjantami. Obaj znajdowali się w jednym z pomieszczeń, które przygotowali jako swoistą kryjówkę. Drzwi do niego były zastawione szafą. Żeby utrudnić dostęp do pomieszczenia mężczyźni dodatkowo zabili wejście deskami.  

reklama


Po skutecznej akcji Policji bracia jeszcze tego samego dnia trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą kary wyznaczone przez sąd.

KPP Garwolin

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama