reklama

W szkole cieplej, na ścianie mural

Opublikowano: 22 listopad 2022, 06:54 Kategoria Aktualności
miastków kościelnymuraltermomodernizacjaszkołaleon wyczółkowski
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Zakończyła się termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym. Na ścianie placówki powstał mural patrona szkoły Leona Wyczółkowskiego.

Wartość inwestycji termomodernizacji wyniosła 1,6 mln zł, z czego 0,9 mln zł gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace, wykonywane przez firmę P.U.H. WA-PIS  Eugeniusz Walo ze Stanina, zostały zakończone i odebrane. Polegały na modernizacji instalacji grzewczej, robotach termomodernizacyjnych, wymianie oświetlenia na energooszczędne LED oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

To wszystko przyczyniło się do poprawy efektywności energetycznej budynku oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Teraz, kolorowa elewacja szkoły prezentuje się lepiej niż przedtem. Dodatkowo, przy okazji inwestycji, został wykonany mural.

reklama


Praca autorstwa Grzegorza i Barbary Mikulskich z Garwolina zdobi ścianę szkoły przy wjeździe na jej teren. Leon Wyczółkowski urodził się w Hucie Miastkowskiej (część Zgórza). Przed laty był patronem gimnazjum, a po likwidacji tego typu szkoły, imię przejęła PSP w Miastkowie Kościelnym.

łk

fot. UG Miastków K.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama