reklama

Transport ogromnej tarczy przejechał przez powiat [wideo]

Opublikowano: 21 listopad 2022, 07:16 Kategoria Aktualności
tbmpowiat garwolińskigarwolintransports17
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Największe elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie), są już w drodze na miejsce inwestycji. Dzisiaj w nocy ogromna kolumna przejechała przez powiat garwoliński.

Transport maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine) to wyjątkowe przedsięwzięcie pod względem logistycznym i technicznym przygotowywane od wielu miesięcy przez wyspecjalizowane firmy. W czwartek transport ma dotrzeć na miejsce docelowe, czyli na budowę trasy  S19 Rzeszów-Babica. „Peleton” wyruszył spod Opola.

Cały transport będzie się składał z czternastu zestawów transportowych podzielonych na trzy konwoje. Do przewozu największych elementów wykorzystane zostaną zestawy o bezprecedensowych wymiarach - szerokość 9 m, długość 74 m i waga ok. 260 ton, co łącznie z ładunkiem wyniesie 500 ton. 

reklama


Dzisiejszej nocy ładunek pokonał ponad 60 km. Ogromna kolumna wyruszała z węzła Lubelska (pow. otwocki) w kierunku południowym, większość po terenie powiatu garwolińskiego. Przed godz. 6 transport dotarł do MOP Wola Korycka, skąd jutro ruszy w dalszą drogę na Podkarpacie. Transport maszyny TBM porusza się z prędkością do 10 km/h na mostach, a poza nimi w granicach 20-30 km/h.

Zobaczcie zdjęcia wideo naszego reportera z nocnego konwoju przez powiatu garwoliński

łk

fot. i wid. KSO

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama