reklama

Pościg za pijanym kierowcą

Opublikowano: 17 listopad 2022, 12:09 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewpościgpijanypolicjałaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy namierzyli osobowego opla, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył. Po szybkim pościgu okazało się, że zatrzymany 37-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Na dodatek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek przed godz. 19 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Wola Łaskarzewska zauważyli osobowego opla , którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 28 km/h. Na wyraźny sygnał do zatrzymania nadawany przez policjanta, samochód nie zatrzymał się, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych, natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Po pewnym czasie opel gwałtownie zahamował, a kierowca wysiadł z auta i próbował ukryć się na pobliskiej posesji. Funkcjonariusze na pieszo dogonili go i zatrzymali.

Okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie aż 2,3 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia  w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

reklama


37-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama