reklama

11 listopada w Garwolinie. Świętowanie z kulturą!

Opublikowano: 15 listopad 2022, 12:20 Kategoria Aktualności
11 listopadacsik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Narodowe Święto Niepodległości to okazja do refleksji, zadumy i oddania hołdu tym, którzy walczyli o naszą wolność. To także okazja do radosnego świętowania, wspólnego spędzania czasu podczas wydarzeń prezentujących polski dorobek kulturalny. I tego nie zabrakło w tym roku w Garwolinie.

11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie miejsko-powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości znalazły się nie tylko oficjalne uroczystości z udziałem władz samorządowych, ale także spektakle teatralne, wystawy, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piknik rodzinny. Wszystkie te wydarzenia sprzyjały wspólnemu, radosnemu świętowaniu.

W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury publiczność mogła obejrzeć dwa przedstawienia teatralne. Pierwszy z nich opowiadał historię nauczycielki, działaczki społecznej i harcerskiej – Wandy Bekierskiej. Spektakl „Bekierska” powstał pod kierownictwem Mariusza Kozickiego i był częścią projektu „O Wandzie, co czyniła dobrze”. Wieczorną część wydarzeń w CSiK otworzył spektakl Teatru O!Mamy pt. „Głupstowo”. Żartobliwy, oparty na krótkich tekstach zawartych w książce „Dobranoc dla dorosłych” autorstwa Feliksa Dereckiego, Andrzeja Nowickiego i Joanny Wilińskiej bawił publiczność do łez.

reklama


 

O godzinie 18:30 w sali konferencyjnej rozpoczęły się śpiewanki patriotyczne „Tę piosenkę, tę jedyną…”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich stało się już tradycją obchodów Narodowego Święta Niepodległości i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w rolę muzycznych przewodników wcielili się: zespół „Chwilo Trwaj” Klubu Seniora w Garwolinie oraz Tadeusz Talarek.

W Centrum Sportu i Kultury można było także obejrzeć dwie wystawy. Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprezentowało wystawę „Odzyskanie Niepodległości przez Polskę”, a o godzinie 18:00 odbył się wernisaż prac grupy malarskiej Klubu Seniora w Garwolinie pt. „Abstrakcja i nie tylko… w malarstwie”. Wystawę prezentowaną na górnym holu CSiK można oglądać do 25 listopada.

Ci, którym nie był straszny listopadowy chłód, mogli skorzystać z możliwości aktywnego świętowania w plenerze. ZHP Hufiec „Orłów” przygotował dla całych rodzin piknik pod hasłem „Radosny patriotyzm”. Na odwiedzających park przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy, stoiska tematyczne oraz festiwal piosenki patriotycznej i gra miejska.

mat.pras.

fot. CSiK


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama