reklama

11 listopada w Garwolinie

Opublikowano: 12 listopad 2022, 10:01 Kategoria Aktualności
11 listopadaświęto niepodległości
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wczoraj w całej Polsce świętowano 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta ważna dla wszystkich data to doskonała okazja do radosnego, wspólnego świętowania. Garwolin także celebrował Narodowe Święto Niepodległości.

W programie miejsko-powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości znalazły się w tym roku spektakle teatralne, wystawy, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. Oficjalną część obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w garwolińskiej kolegiacie.

Po niej, w przemarszu z udziałem Orkiestry Dętej OSP Garwolin i pocztów sztandarowych uczestnicy uroczystości udali się na Skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

reklama


 

- Historia pokazuje, że znaczenie łatwiej jest nam Polakom walczyć i ginąć za ojczyznę, o wiele trudniej razem, wspólnie pracować dla jej dobra. Nasi przodkowie nie szczędzili krwi, potu i łez, by zostawić nam wolną Polskę. Jestem przekonana, że wśród nas tutaj zebranych wysłuchalibyśmy wielu opowieści o ojcach, dziadkach, którzy walczyć o wolną i niepodległą Polskę. Winniśmy im pamięć, wdzięczność i refleksję: co my robimy dla ojczyzny? – mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

W uroczystościach wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służ mundurowych, instytucji publicznych i szkół, między innymi – senator Maria Koc, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, radni Rady Powiatu Garwolińskiego na czele z przewodniczącym Waldemarem Trzaskowskim, radni Rady Miasta Garwolina na czele z przewodniczącym Andrzejem Ostolskim.

- Dziś patriotyzm jeszcze nie wymaga od nas daniny krwi. Pomyślność naszego kraju możemy budować poprzez swoją codzienną postawę oraz pracę na rzecz małych ojczyzn, jaką jest gmina czy powiat. Doskonałymi wzorcami są nasi pradziadowie. Ich entuzjazm w budowaniu silnej, suwerennej Polski powinien udzielać się nam wszystkim w życiu codziennym – podkreślał w swoim przemówieniu starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Na zakończenie uroczystości na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama