reklama

6 mln zł na halę w Łaskarzewie

Opublikowano: 28 październik 2022, 18:00 Kategoria Aktualności
łaskarzewhala
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło inwestycje dofinansowane w ramach Programu Sportowa Polska. Miasto Łaskarzew otrzymało 6 mln zł na budowę hali sportowej. Czy to wystarczy, aby inwestycja ruszyła?

Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski. Program funkcjonuje od 2018 roku. W latach 2018-2021 przyznano dofinansowania na realizację 926 inwestycji na łączną kwotę ponad 1,2 mld zł. Edycja 2021 była rekordowa pod względem przyznanego łącznego dofinansowania - udało się wesprzeć 305 zadań na łączną kwotę blisko 400 mln zł.

Dzisiaj resort ogłosił listę zadań dofinansowanych w ostatnim naborze. 6 mln zł otrzyma miasto Łaskarzew na budowę hali sportowej. To być może pozwoli samorządowi znad Promnika na rozpoczęcie inwestycji. Sierpniowy przetarg został unieważniony, mimo że wpłynęły dwie oferty. Niższa z nich opiewała na 19,68 mln zł ,a miasto wówczas dysponowało na ten cel 12,5 mln zł. Kolejne dofinansowanie znacznie przybliża Łaskarzew do budowy dużego obiektu sportowego. Lokalny samorząd liczy, że uda się pozyskać kolejne dofinansowanie z środków urzędu marszałkowskiego.

reklama


łk

fot. arch. UM Łaskarzew


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama