reklama

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami. Przewoził trójkę dzieci

Opublikowano: 24 październik 2022, 12:32 Kategoria Aktualności
górznopijanypolicjapościgdzieci
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci ruchu drogowego po skutecznym pościgu zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że 33-latek w takim stanie przewoził trójkę dzieci, narażając je na niebezpieczeństwo. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 12 policjanci z garwolińskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości w Górznie na ulicy Długiej. W pewnym momencie zauważyli opla, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy. Funkcjonariusze wydali polecenie do zatrzymania, jednak kierowca zignorował je  i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto do kontroli drogowej. Mężczyzna w dalszym ciągu uciekał. W pewnym momencie skręcił w drogę gruntową, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Najbardziej bulwersujący w tej sprawie jest jednak fakt, że 33-latek w takim stanie przewoził trójkę dzieci, narażając na niebezpieczeństwo zarówno innych uczestników ruchu drogowego, jak również małoletnich pasażerów.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej 33-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dotkliwe konsekwencje finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów

reklama


KPP Garwolin

fot. arch. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama