reklama

Profilaktyka niechronionych uczestników ruchu drogowego

Opublikowano: 30 wrzesień 2022, 14:12 Kategoria Aktualności
policjatrojanówdzieci
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

O tym jak ważne jest propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze doskonale wiedzą garwolińscy policjanci. Dlatego spotykają się z najmłodszymi, którzy najczęściej są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiadać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ostatnich dniach takie spotkania zrealizowali policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowy gminy Trojanów.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w widocznym miejscu i jak bardzo wpływają one na poprawę widoczności na drodze. Dzieci szczególnie chętnie wysłuchały rad jak bezpiecznie poruszać się na ich ulubionych rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Pod okiem policjantów uczyły się, jak korzystać z przejść dla pieszych i na jakie znaki zwracać uwagę.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują do dorosłych, aby nosili odblaski i dali dobry przykład swoim dzieciom. Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań.

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama