reklama
reklama
reklama

Policjanci z medalami za długoletnią służbę

Opublikowano: 30 wrzesień 2022, 08:29 Kategoria Aktualności
policjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy mazowieckiego garnizonu Policji. Medale wręczyli Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazło się trzech przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w tym I Zastępca Komendanta kom. Dariusz Rogala.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał policjantom „Medale za Długoletnią Służbę” jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród uhonorowanych w ten sposób funkcjonariuszy znaleźli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie kom. Dariusz Rogala (na zdjęciu po lewej) otrzymał medal srebrny, zaś Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Robert Gorący (na zdjęciu po prawej) – medal brązowy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński uhonorował funkcjonariuszy odznaką „Zasłużony policjant” za służbę pełną poświęcenia i zaangażowania. Wśród wyróżnionych w ten sposób policjantów był funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy.

reklama


Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec udekorowali 35 osób „Medalem za Długoletnią Służbę”. Złotą odznaką wyróżniono 11 funkcjonariuszy, srebrną otrzymało 21 policjantów, natomiast brązową odznakę nadano 3 mundurowym. Decyzją Ministra MSWiA nadano także 2 złote „Odznaki Zasłużony Policjant”, 5 srebrnych i 15 brązowych.

Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom. Podkreślił, iż medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Podziękowania mazowieckim policjantom złożył także Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, który zaznaczył, jak ważną rolę spełniają dla wszystkich mieszkańców Mazowsza i poczucia ich bezpieczeństwa.

mł. asp. Małgorzata Pychner


Komentarze  

+1 #1 MedalistaSekretarka 2022-09-30 08:49
Jakim szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem wykazał się Nikoś?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama