reklama

Ścieżka edukacyjna w Pilawie. Kolejny etap zakończony

Opublikowano: 29 wrzesień 2022, 12:30 Kategoria Aktualności
ścieżka ekologiczna Pilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Gry edukacyjne, labirynty, zgadywanki i tablice edukacyjne. W Pilawie oddano do użytku kolejną część ścieżki edukacyjno-ekologicznej. Czwarty etap został poświęcony odnawialnym źródłom energii.

- Zamontowanych zostało 17 gier edukacyjnych, w tym: multimedialne poświecone odnawialnym i nie odnawialnym źródłom energii, labirynty natury, zgadywanki, kostki sprawnościowe, światłowody z pokazaniem energii wiatru, słońca i wody. Dodatkowo zamontowane zostały tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć jak i dlaczego warto korzystać z odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji została zamontowana lampa z panelem słonecznym. Uświadomienie mieszkańców o znaczeniu odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy koszt energii elektrycznej drastycznie wzrasta i mamy obowiązek ograniczać jej zużycie - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Pilawy Albina Łubian.

 

reklama


Całkowity koszt zrealizowanego zadania to kwota 104 tys. zł, z czego dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło 75 tys. zł. Pozostała kwota to środki budżetu gminy Pilawa.

W ramach projektu ogłoszony został konkurs dla uczniów z szkół podstawowych z terenu miasta i gminy z zakresu ochrony środowiska. Z każdej szkoły wyłonione zostały po 3 prace, których autorzy otrzymali vouchery do wykorzystania w Empiku. Projekt zakładał również zorganizowanie pikniku edukacyjno-ekologicznego.

oprac. red.

fot. www.facebook.com/lubian.albina


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama