reklama
reklama
reklama

Gm. Łaskarzew: Dziękowali za tegoroczne plony

Opublikowano: 04 wrzesień 2022, 15:54 Kategoria Aktualności
dożynkigmina łaskarzewkrzywda
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Krzywdzie odbywają się Dożynki Gminno-Parafialne. Rolnicy z gminy Łaskarzew dziękują za tegoroczne plony w atmosferze poszanowania tradycji i zabawy. W trakcie święta wręczono tytuły „Honorowy Obywatel Gminy Łaskarzew” oraz „Zasłużony dla Gminy Łaskarzew”.

Święto plonów rozpoczęło się dzisiaj od mszy świętej odprawianej na boisku Szkoły Podstawowej w Krzywdzie. O dożynkach przypominały także kolorowe dekoracje przy drogach wiodących na teren szkoły.

Po eucharystii, której przewodniczył proboszcz łaskarzewskiej parafii ks. Sławomir Niewęgłowski, kolejną część święta rozpoczęto tradycyjnie. Starostowie dożynek  Paweł i Mariola Wieczorkiewiczowie z Krzywdy - wręczyli na ręce wójta gminy Mariana Janisiewicza chleb upieczony z tegorocznych ziaren. Włodarz zapewnił o sprawiedliwym podziale owoców ziemi.

reklama


- Dożynki to ukoronowanie całorocznej pracy rolników, a jednocześnie dziękczynienie za plony i radość z ciężkiej pracy. Nie muszę mówić jak ciężka i niewdzięczna, ale bardzo ważna, jest praca rolnika, jak z wieloma problemami zmagają się rolnicy, tymi zależnymi i niezależnymi od aury - mówił wójt.

Głos zabrali także wicestarosta powiatu Marek Ziędalski, prezes zarządu Instytutu Rzeczpospolitej im. Pawła Włodkowica Krystian Jaworski.

W trakcie dożynek, po raz trzeci w historii gminy, wręczono zaszczytne statuetki. Tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Łaskarzew” nadano wieloletniej dyrektorce Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Henryce Rutkowskiej oraz byłemu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Dariuszowi Sadkowskiemu. W gronie osób z tytułem „Zasłużony dla Gminy Łaskarzew” znaleźli się: była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Izdebnie Halina Niezgoda, rolnicy z Melanowa Jan i Maria Wojdatowie oraz pośmiertnie druh OSP Stary Pilczyn Wiesław Trzpil.

Dalsza część świętowania przebiega w atmosferze zabawy. Sołectwa przygotowały stoiska, gdzie serwowano lokalne przysmaki. Na scenie wystąpili m.in. koła gospodyń wiejskich, uczniowie SP w Krzywdzie. W programie dzisiejszych dożynek są także występy zespołów Skolim, WonderS, Discors. Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama