reklama

Garwolińscy rolnicy dziękowali za plony

Opublikowano: 24 sierpień 2022, 17:14 Kategoria Aktualności
dożynkigarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podczas niedzielnej mszy świętej w garwolińskiej kolegiacie rolnicy z Garwolina i okolic dziękowali za tegoroczne plony.

Starostą tegorocznych dożynek był Ryszard Ekiert – prezes Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej, starościną- Barbara Jończyk. Wieniec dożynkowy rolników z Garwolina wykonał najstarszy rolnik miasta – Antoni Garwoliński.

Ksiądz proboszcz Stanisław Szymuś w homilii podkreślił, że dożynki przypominają nam, że Bóg dał nam ziemię do uprawy i jeśli człowiek tego nie zniszczy, będzie na trwała nadal. Musimy dbać o ziemię, dbać o płody rolne, o chleb i szanować żywność – bo wielu ludziom na świecie brakuje chleba.

reklama


Ksiądz dziekan poświęcił  wieńce dożynkowe i okazałe bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zboża. Po mszy świętej wykonano pamiątkowe fotografie wszystkich delegacji dożynkowych.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne święto plonów. Dziękuję przedstawicielom Wspólnoty Gruntowej: Panu Antoniemu Garwolińskiemu za imponujący wieniec, Rodzinnym Ogródkom Działkowym “Relaks” i “Zefirek” za piękny kosz kwiatów, członkom delegacji z Garwolina na czele z Panią Barbarą Jończyk, Ryszardem Ekiertem, a także Tomaszowi Ochniewiczowi, Włodzimierzowi Borkowskiemu, Janowi Walczakowi i Markowi Michalikowi. Dziękuję również Panu Markowi Górskiemu, którego piekarnia upiekła garwoliński chleb dożynkowy. Cieszę się, że podtrzymują Państwo piękną tradycję dożynkową. –  podsumowała Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Pozostałe wieńce dożynkowe wykonali przedstawiciele: Niecieplina, Puznowa, Jagodnego, Głoskowa Lucina i Natalii. Po wyjściu z kościoła na uczestników czekały wozy konne wraz z przygrywającą Ferajną Warszawską i miejscowymi muzykami.

garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama