reklama

Dni Łaskarzewa z pełną pompą

Opublikowano: 23 sierpień 2022, 10:15 Kategoria Aktualności
dni łaskarzewałaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dwa dni trwały tegoroczne obchody Dni Miasta Łaskarzewa. Święto było okazją do zaprezentowania to co nad Promnikiem najlepsze, wręczenia tytułów i wyróżnień oraz zabawy.

Sobotnie obchody rozpoczęły się od występów uczniów obu łaskarzewskich szkół oraz koła gospodyń „Serbianki” i kapeli ludowej z Kacprówka. Popołudniu na scenie zaśpiewali Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek w koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat w piosence”.

Podczas części oficjalnej wręczono kilka tytułów. - Wracamy do tradycji przyznawania wyróżnień – mówiła burmistrz Anna Laskowska. Tytuły „Honorowy Obywatel Miasta Łaskarzew” otrzymali senator Maria Koc i poseł Grzegorz Woźniak. Tytuł nadawany jest osobom, które w sposób szczególnych przyczyniają się do rozwoju miasta i jednocześnie nie są jego mieszkańcami.

reklama


Także uchwałą rady miasta przyznano pięć tytułów „Zasłużony dla Miasta Łaskarzew”. W tym gronie są: Józef Tomala, Marek Niedźwiedź, Mieczysław Górzkowski, Józef Lipski, Waldemar Larkiewicz.

Wyróżniono także najlepszych uczniów – Franciszka Pałyskę (absolwent ZS nr 2) oraz Łukasza Agnieszczaka (absolwent LO) oraz Wędkarza Roku 2022 – Michała Połcia z Koła Wędkarskiego nr 17 w Łaskarzewie. Wieczorem wystąpiły zespoły Reflex, Discoboys i Spontan.

W niedzielę po mszy świętej otwarto tężnię solankową w centrum miasta oraz odnowionego przystanku autobusowego.

łk

fot. Sebastian Majewski Badger 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama