reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 10 sierpień 2022, 14:21 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 sierpnia.

 

Wypadek w Stefanowie

reklama


2 sierpnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Stefanów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Na czas trwania działań ruch drogowy był całkowicie zablokowany. W akcji trwającej ponad pięć godzin udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Dachowanie w Łaskarzewie

2 sierpnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na ul. Kościuszki w Łaskarzewie samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się w pozycji na dachu w rowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz sorpcji substancji ropopochodnych z jezdni. W akcji trwającej niespełna godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Ulatniał się gaz

3 sierpnia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Jabłonowiec w punkcie wymiany butli ulatnia się gaz propan – butan. Działania zastępów straży polegały na ewakuacji czterech osób z budynku mieszkalnego i zakręceniu zaworu, a następnie dokonaniu pomiarów detektorem wielogazowym, które nie wykazały zagrożenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar prasy

5 sierpnia. O godz. 10.30 w Woli Żelechowskiej doszło do pożaru prasy rolującej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszeniu prasy oraz beli słomy znajdującej się w środku. Maszyna uległa całkowitemu spaleniu. W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar rżyska

5 sierpnia. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Podebłocie pali się rżysko. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały trzy zastępy OSP.

Wypadek w Zwoli Poduchownej

6 sierpnia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zwola Poduchowna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu, którym podróżowały trzy osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP i jeden zastęp PSP.

Śmiertelny wypadek na nadwiślańce

7 sierpnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Uchacze doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem, w wyniku czego dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na czas trwania działań ruch drogowy był całkowicie zablokowany. W akcji udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar na składowisku odpadów

7 sierpnia. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Lucin doszło do pożaru na terenie składowiska odpadów. Na miejsce zadysponowano jedenaście zastępów straży pożarnej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych, co doprowadziło do szybkiej lokalizacji pożaru.

Poszukiwania mężczyzny

7 sierpnia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w lesie w okolicy miejscowości Prandocin znajduje się mężczyzna, który potrzebuje pomocy medycznej. Po odnalezieniu osoby poszkodowanej strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. Po przybyciu na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

Kolizje na obwodnicy

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na trasie S17 w kierunku Warszawy, w miejscowości Czyszkówek doszło do zderzenia ośmiu pojazdów, w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej niespełna trzy godziny brały udział dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama