reklama
reklama
reklama

Garwolin pamięta o powstańcach [wideo]

Opublikowano: 01 sierpień 2022, 17:57 Kategoria Aktualności
powstanie warszawskiegodzina W
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dziś mija 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, mieszkańcy Garwolina licznie wzięli udział w rocznicowych obchodach. W godzinę W zawyły syreny, a miasto zatrzymało się.

Uczestników uroczystości pod pomnikiem AK powitał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Antoni Frąckiewicz.

To tym miejscu, w samym centrum miasta co roku gromadzą się mieszkańcy, by o godzinie 17:00 oddać hołd warszawskim bohaterom. W godzinę W zawyły syreny, ruch uliczny się zatrzymał, następnie uroczyście odśpiewano hymn państwowy, a kibice lokalnych klubów piłkarskich uczcili pamięć powstańców okrzykiem: „Cześć i chwała bohaterom”.

reklama


Pod pomnikiem złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, związków i stowarzyszeń - między innymi: poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski, wiceprzewodniczący rady miasta Andrzej Ostolski, przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Sławomir Ziędalski, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, związków zawodowych. Modlitwę poprowadził ks. Edmund Szarek.

O godzinie 17:30 w garwolińskiej kolegiacie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny oraz poległych i walczących w Powstaniu Warszawskim.

łk

 


Komentarze  

0 #3 NeonówkaNeonówka 2022-08-03 07:48
A w paskach w TVPis nie napisali o tym nawet słowa. To znaczy że to nie jest ważna informacja.
Cytować
+6 #2 obłuda, hipokryzjaWicent 2022-08-02 13:20
Oto dzisiejsza Najjaśniejsza RP: w jednym szeregu stoją tajny współpracownik, przewodniczący wojewódzkiej komisji kontroli partyjnej, naczelny ormowiec, esbek, delegat na zjazd partii nieboszczki, i poseł RP, łaskarzewski ksiądz, profesor szkoły wyższej. Wcześniej walczył z kościołem i krzyżem, dzisiaj prawie kumpel funkcjonariusza kościoła.
Cytować
-11 #1 hahahahaah local celebrity musi bycbedok 2022-08-01 20:38
ooooooo a juz sie steskniłem za naszą gwiazdą w mundurku nasza local celebrity w stopniu juz chyba generała tego pseudo wojska co zabawia sie w wojenkę nie mając o niczym pojeciaoficer po kursie to tak jakby pielegniarka została dyplomowanym lekarzem o specjalnosci np. chirurgia
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama