reklama

Duże inwestycje w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 29 lipiec 2022, 16:17 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewpolski ład
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na terenie gminy Łaskarzew trwają inwestycje dofinansowane z Polskiego Ładu. Kolejne są na etapie planowania.

Z pierwszego rozdania rządowych środków gmina Łaskarzew otrzymała na dwa zadania 7,125 mln zł. Pierwsze to aktualnie realizowana przebudowa dróg gminnych (2,85 mln zł). Prace prowadzone są w miejscowościach: Grabina, Krzywda, Izdebno, Celinów, Aleksandrów, Lipniki. Drugie zadanie to budowa i modernizacja sieci wodociągowej na terenie gminy Łaskarzew (dofinansowanie 4,275 mln zł). Zadanie dotyczy wydłużenia sieci od Sośninki, przez Onufrynów, do Starego Helenowa. Wykonawca został wyłoniony. Sieć ma być gotowa do końca przyszłego roku.

W drugim naborze gmina otrzymała 7,7 mln zł, które przeznaczy na trzy inwestycje. 4,5 mln zł ma kosztować budowa oczyszczalni ścieków w Dąbrowie. Na ukończeniu jest dokumentacja projektowa. Obiekt będzie zasilał miejscowości Dąbrowa, Wola Łaskarzewska, Wanaty, Lipniki, Sośninka, Lewików, Dąbrowa Kolonia. Kwota 1,3 mln zł będzie przeznaczona na budowę kanalizacji w terenie sołectwa Wola Rowska. 1,8 mln zł pomoże w budowie świetlic wiejskich w Budlu (obecnie wykonane są tam fundamenty) oraz Nowym Pilczynie, gdzie obiekt jest w stanie surowym.

reklama


W ramach trzeciego rozdania Polskiego Ładu do gminy Łaskarzew trafiło 1,078 mln zł z przeznaczeniem na przebudowę dwóch dróg gminnych na terenie Rowów. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama