reklama

Na boisko, OSP i drogę

Opublikowano: 29 lipiec 2022, 08:49 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyboiskowilga miastkówzwola poduchownazabruzdywola miastkowskaospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

440 tys. zł otrzymała gmina Miastków Kościelny w ramach programów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zmodernizowane zostanie boisko w stolicy gminy, strażnica w Zabruzdach, droga w Zwoli Poduchownej, a OSP Wola Miastkowska otrzyma średni wóz bojowy.

Otrzymane w ostatnim czasie środki przyczynią się do rozwoju gminy na wielu płaszczyznach. Pozyskane 250 tys. zł oraz 150 tys. zł środków własnych zostanie przeznaczone na modernizację boiska w Miastkowie Kościelnym. Murawa zyska automatyczne nawodnienie. Co ciekawe plac do gry zostanie przeniesiony dalej od drogi. W przyszłości ma to zagwarantować więcej miejsca na lokalne imprezy plenerowe. Prace zostaną wykonane w tym roku.

W ramach programu pomocowego dla ochotniczych straży pożarnej gmina otrzymała 130 tys. zł. 30 tys. zł zostanie wydane na remont garażu i szatni strażnicy OSP Zabruzdy. Pozostała kwota zasili budżet na nowy średni wóz bojowy dla OSP Wola Miastkowska.

reklama


Miastkowski samorząd otrzymał także 60 tys. zł na przebudowę drogi w Zwoli Poduchownej. W budżecie drugie tyle zapisano na tę inwestycję. – W pierwszym przetargu najniższa oferta była o 50% wyższa od zakładanego budżetu, dlatego przetarg został unieważniony. Będziemy ogłaszać kolejny – informuje wójt gminy Jerzy Jaroń.

łk

fot. facebook.com/Wilga Miastków – boisko w Miastkowie K.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama