reklama

Seniorzy z Garwolina ze wsparciem z Mazowsza

Opublikowano: 20 lipiec 2022, 19:57 Kategoria Aktualności
seniorzyGarwolinMazowsze
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 70 tys. zł władze Mazowsza przeznaczą na inicjatywy rad seniorów z Garwolina, Cegłowa, Mińska Mazowieckiego i Zbuczyna. Dziś, w Garwolinie umowy w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

W pierwszej edycji naszego nowego programu pomożemy w sumie 35 radom senioralnym, w tym czterem z regionu siedleckiego. Seniorzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu swoich społeczności lokalnych, czego dowodem są chociażby zgłoszone do nas projekty. Jesteśmy przekonani, że dofinansowanie tych inicjatyw im to ułatwi i pomoże w dalszym rozwoju – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Na 35 projektów rad senioralnych radni województwa przeznaczyli w sumie 642,7 tys. zł. W puli programu zostały jeszcze środki, dlatego ogłoszono kolejny nabór.

reklama


 

- Jesteśmy już po drugim naborze. Mamy kolejne wnioski o wsparcie. Będziemy więc pomagać kolejnym radom senioralnym. Uważamy, że inwestowanie w ludzi, jest tak samo jak kolejne inwestycje infrastrukturalne. Już pierwsza edycja tego programu pokazuje, że cieszy się on dużym zainteresowaniem – jak dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Seniorzy z Garwolina, dzięki pomocy władz regionu zorganizują wyjazd do Płocka, Torunia i Sierpca, połączony ze spotkaniem studyjnym i wymianą doświadczeń z seniorami z Płocka i okolic. Radni województwa wsparli tę inicjatywę kwotą 20 tys. zł.

- Dziękuję z całego serca za wsparcie. Garwolin od lat realizuje politykę społeczną wspólnie z Mazowszem. Biała Niedziela, program teleopieki. Nasi seniorzy są bardzo aktywni, pełni werwy i pomysłów. Jestem pewna, że przed nami wiele wspólnych projektów skierowanych do mieszkańców Garwolina. – powiedziała burmistrz Garwolina Marzena Świeczak

„Mazowsze dla seniorów” to nowy program wsparcia samorządu Mazowsza, w ramach którego każda gmina mogła złożyć jeden wniosek na jeden projekt swojej rady seniorów. Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu 35 projektów, na których realizację przeznaczyli 642,7 tys. zł. To działania wspierające rozwój rad seniorów i ich inicjatywy, takie jak m.in. organizacja dni seniora, szkolenia z dostępności cyfrowej czy kampanie promujące zdrowie i aktywność fizyczną osób starszych.

„Mazowsze dla seniorów” to jeden z kilkunastu programów wsparcia realizowanych w tym roku przez samorząd Mazowsza. Na kilkaset zadań w całym regionie, dotyczącym m.in. dofinansowania sołectw, ochotniczych straży pożarnych czy ochrony środowiska, władze województwa przeznaczą ok. 350 mln zł.

mat.pras./UM Garwolin

fot. UM Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama