reklama

Pilawa: Telefon przypomni o wywozie śmieci

Opublikowano: 31 maj 2022, 08:20 Kategoria Aktualności
pilawaśmieci
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Samorząd Pilawy zachęca do korzystania z bezpłatnej aplikacji „Kiedy śmieci”, która przypomni o terminie wywozu odpadów.

„Jest to prosta i przyjazna użytkownikowi aplikacja mobilna, którą każdy z nas może zainstalować na swoim smartfonie. Posiada kilka funkcji, ale jej główne zadanie - to poinformować o zbliżającym się odbiorze odpadów. Oprogramowanie jest anonimowe. Jedyne co należy wybrać oprócz województwa i powiatu to: w przypadku nieruchomości znajdującej się na terenie gminy - wybrać nazwę swojej miejscowości, w przypadku nieruchomości na terenie miasta - bez konieczności wybierania ulicy - wybrać tylko "Pilawę", w przypadku zabudowy wielolokalowej - wybrać "Pilawa - zabudowa wielolokalowa (bloki)" lub "Trąbki - zabudowa wielolokalowa (bloki)"” – czytamy w komunikacie urzedu.

Dzięki aplikacji nie będzie potrzeby drukowania harmonogramu odbioru śmieci - aktualny grafik będzie zawsze w telefonie. Ponadto aplikacja poinformuje i przypomni o najbliższym odbiorze odpadów komunalnych (każdej frakcji). Zaletą aplikacji jest baza wiedzy zawierająca wyszczególnienie odpadów, które należy przyporządkować do danej frakcji. Wskazano w niej również odpady, które pod żadnym pozorem nie powinny się znaleźć w pojemniku danego koloru. Oprócz tego, dużym ułatwieniem dla mieszkańców będzie podręczna wyszukiwarka odpadów, która pomoże w przyporządkowaniu odpadu do właściwej frakcji.

reklama


W aplikacji znajdują się ważne dla mieszkańców: wiadomości dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi tj. stawka opłaty, termin jej uiszczania, ulga za kompostownik oraz zasady wystawiania worków i pojemników na odpady, czy też odpowiedniego postępowania z gabarytami.

Aplikacja jest bezpieczna i nie wymaga od użytkownika podawania jakichkolwiek danych osobowych, w tym numeru telefonu.

Aplikację możemy pobrać bezpośrednio ze strony: www.kiedysmieci.info oraz z dedykowanych sklepów Google Play dla użytkowników urządzeń z systemem Android oraz App Store dla użytkowników urządzeń z systemem iOS.

UM Pilawa, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama