reklama

Świętowali strażacy z gminy Miastków Kościelny

Opublikowano: 17 maj 2022, 10:08 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Doniosły charakter miały obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbyły się w tym roku w Zasiadałach (gm. Miastków Kościelny). Święto strażackiej braci było okazją do uroczyste przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego miejscowej jednostce.

Niedzielne obchody rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w miastkowskim kościele. Dalsza część uroczystości odbyła się przy remizie w Zasiadałach. Tu poświęcono i przekazano kluczyki do nowego nabytku w garażu OSP. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Master wyposażony jest w 1000-litrowy zbiornik na wodę oraz dostosowany jest do przewozu sześciu osób. Koszt jego zakupu wyniósł 280 tys. zł, z czego 80 tys. zł to dotacja z urzędu marszałkowskiego.

W przemówieniu wójt gminy przypominał, że droga do zakupu wozu nie była łatwa. Zwrócił także uwagę na codzienne zaangażowanie strażaków z gminy w niesieniu pomocy. - Wasza postawa i zaangażowanie zasługują na najwyższe słowa wdzięczności. To Wy, strażacy na dźwięk syreny zostawiacie swoje sprawy rodzinne i prywatne niesiecie pomoc ludziom jej potrzebujących – podkreślał. - Składam na Wasze ręce wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz ogromne podziękowania za wszystkie bezinteresowne  inicjatywy i działania zrealizowane na rzecz mieszkańców w  trudnym czasie walki z epidemią koronawirusa oraz organizacji pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Niech służba drugiemu człowiekowi przynosi Państwu jak najwięcej satysfakcji, a wszystkim mieszkańcom daje poczucie bezpieczeństwa – życzył.

reklama


W dniu święta nie mogło zabraknąć odznaczeń. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Mazowieckiego nadało: „Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa” druhom OSP Zwola – Tomaszowi Borkowskiemu, Karolowi Smułce i Markowi Odziemczykowi. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie odznaki „Strażak Wzorowy” otrzymali druhowie: Cezary Rosa (OSP Wola Miastkowska), Zbigniew Bakiera (OSP Zgórze), Sławomir Sitek (OSP Przykory).

Wśród gości uroczystości byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Joanna Bala, reprezentujący samorząd województwa Radosław Strzaliński, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, Prezes Zarządu Oddziały Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Garwolinie Waldemar Sabak wraz z wiceprezesem Wiesławem Gąską.

łk

fot. UG Miastków Kościelny/Klaudia Rosłaniec


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama