reklama

Świętuj Dzień Flagi z CSiK! Biało-czerwony spływ kajakowy i nie tylko

Opublikowano: 28 kwiecień 2022, 15:58 Kategoria Aktualności
csikmajówka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

„W parze z biało-czerwoną!” – pod takim hasłem 2 maja odbędzie się spływ kajakowy rzeką Wilgą. Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział? Znaleźć kompana do pary, zgłosić się i wziąć ze sobą flagę Polski! Spływ to niejedyna propozycja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie na świętowanie Dnia Flagi.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto zostało ustanowione w 2004 roku i od tamtej pory, choć nie jest dniem wolny od pracy, jest chętnie celebrowane. Jak co roku, Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnego uczczenia tego dnia.

- Hasło „Jesteśmy biało-czerwoni” podkreśla naszą narodową wspólnotowość i jedność, którą budujemy, stając razem z flagą lub wywieszając ją przed naszymi domami czy w naszych oknach. Zachęcamy do tego! Zaprezentujmy dumnie nasze narodowe barwy! Zapraszamy także do udziału w spływie kajakowym oraz obejrzenia plenerowych wystaw tematycznych – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

reklama


Kajakiem z biało-czerwoną

2 maja na rzece Wildze odbędzie będzie spływ kajakowy „W parze z biało-czerwoną” organizowany wspólnie z Klubem Seniora w Garwolinie. Uczestnicy wystartują w samo południe z Leszczyn (okolice zbiornika retencyjnego), a zakończą spływ w przystani kajakowej obok mostu w centrum Garwolina. Jaki jest warunek wzięcia udziału w wydarzeniu? Kajaki są dwuosobowe, więc trzeba znaleźć kompana wodnej podróży, zarejestrować się, a 2 maja przybyć na spływ w flagą Polski, z którą uczestnicy będą dumnie płynąć rzeką Wilgą. W spływie mogą wziąć udział dorośli, młodzież, a nawet dzieci od lat 7. Osoby niepełnoletnie startują wyłącznie pod opieką dorosłych lub za ich pisemną zgodą.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.csik.garwolin.pl Zgłoszenia internetowe są przyjmowane do 29 kwietnia do godziny 15:00. Jeśli będą wolne miejsca, zapisać się będzie można także w dniu wydarzenia - od godziny 11:30 w rejonie startu spływu. Na zakończenie spływu na uczestników będzie czekało ognisko i słodka niespodzianka.

Co wiesz o symbolach narodowych?

Centrum Sportu i Kultury stawia także na edukację. 28 i 29 kwietnia w miejskich przedszkolach publicznych zostaną przeprowadzone warsztaty, podczas których najmłodsi będą poznawać flagę, godło oraz nasz hymn narodowy.

Wiadomości o symbolach narodowych oraz historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie mógł przypomnieć sobie każdy, odwiedzając wystawę plenerową, która od 29 kwietnia będzie eksponowana przed głównym wejściem do budynku CSiK przy ul. Nadwodnej 1.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama