reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 marzec 2022, 10:54 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 marca.

 

Pożar w komorze silnika

reklama


21 marca. W Celejowie po godz. 15 doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego. W zdarzenia brał udział jeden zastęp, akcja trwała ponad pół godziny.

Zderzył się ze stadem dzików

22 marca. W Pilawie o świcie doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i stada dzików. Ponad godzinne działania zastępu OSP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu jezdni.

Wypadki na S17

22 marca. O godz. 9:30 w Józefowie na trasie S17 doszło do zderzenia samochodu osobowego z barierami oddzielającymi jezdnie. W wypadku brał udział również samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Blisko trzygodzinne działania czterech zastępów straży polegały na odłączeniu źródła zasilania w pojedzie i sorpcji plamy oleju.

22 marca. W odległości kilkuset metrów w zatorze drogowym na tym samym odcinku drogi doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym. Ponad dwugodzinne działania zastępów straży polegały na wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do uwięzionego w pojeździe kierowcy, u którego ratownik medyczny stwierdził zgon. Następnie odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W Sulbinach na trasie S17 przed godz. 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym ucierpiały trzy osoby. Godzinne działania czterech zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch podczas prowadzonych działań był całkowicie zablokowany.

Pożar stolarni

22 marca. Tuż przed godz. 16 w Korytnicy doszło do pożaru budynku stolarni. Osiem zastępów przez ponad dwie godziny podawało prądy gaśnicze wody do wnętrza budynku i na jego dach. Następnie dokonano sprawdzenia pomieszczeń i dogaszono zarzewia ognia.

Plama oleju

23 marca. W Garwolinie o godz. 19 jeden zastęp OSP dokonał neutralizacji plamy oleju na drodze powiatowej. Akcja trwała pół godziny.

Poszukiwania w Żelechowie

23 marca. W Żelechowie przed godz. 20 cztery zastępy udzieliły wsparcia Policji w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Akcja trwała pięć godzin i nie przyniosła rezultatu.

Pożar w kominie

23 marca. W Jaźwinach przed godz. 19 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Cztery zastępy uporały się z pożarem w jedną godzinę.

Drzewo na drode

24 marca. W Nowej Krępie zastęp OSP usunął drzewo powalone na drogę powiatową. Akcja trwała jedną godzinę.

Pożar kotłowni

24 marca. Po północy w Sulbinach doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Dwa zastępy uporały się z pożarem opału składowanego w pomieszczeniu w nieco ponad godzinę. Ponadto oddymiono i sprawdzono pomieszczenia w budynku.

Uratowali sarnę

24 marca. Przed godz. 10 w Woli Koryckiej Górnej zastęp OSP uwolnił sarnę zaplątaną w ogrodzenie przy trasie S17. Akcja trwała ponad pół godziny.

Pożar sadzy

24 marca. W Gończycach przed godz. 20 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Dwa zastępy uporały się z pożarem w jedną godzinę.

Podtopienie przy stadionie

25 marca. W Garwolinie przed godz. 13 trzy zastępy straży brały udział w zdarzeniu za stadionem sportowym, gdzie w cieku wodnym – dopływie Wilgi, doszło do podtopienia mężczyzny, który został wydobyty przez strażaków, a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Zderzenie na S17

26 marca. Po godz. 16 w Lipówkach na trasie S17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Akcja pięciu zastępów trwająca trzy godziny polegała na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Następnie przywrócono ruch na jezdni, który odbywał się jednym pasem, a obywateli Ukrainy podróżujących busem przetransportowano pojazdem strażackim typu mikrobus do hotelu, gdzie zajął się nimi pracownik Urzędu Gminy w Pilawie.

Dachowanie

27 marca. W Starym Miastkowie po godz. 6 na drodze powiatowej samochód osobowy na łuku wypadł z jezdni i dachował. Działania trzech zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Tlenek węgla

27 marca. W Garwolinie po godz. 19 w budynku wielorodzinnym ulatniał się tlenek węgla. Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z czujnikiem wielogazowym do lokalu. Wykryto stężenia tlenku węgla zagrażające życiu. Dalsze działania polegały na zamknięciu dopływu gazu do piecyka oraz przewietrzeniu mieszkania.

Pożary traw

W minionym tygodniu zastępy PSP oraz OSP uczestniczyły w 46 pożarach traw i poszycia lasów w miejscowościach: Rębków, Reducin, Kalonka, Gończyce (dwukrotnie), Sulbiny, Sławiny, Gończyce, Podłęż, Miastków Kościelny, Kraski Górne, Chotynia, Jaźwiny, Holendry, Kacprówek, Lipówki, Stary Miastków, Łaskarzew, Goździk, Przyłęk, Taluba, Rębków, Wola Rębkowska, Puznówka, Samogoszcz, Filipówka, Ostrów, Taluba, Jaźwiny, Garwolin, Wilchta (dwukrotnie), Ruda Talubska, Puznówka, Podłęż, Wilga, Goździk, Łętów, Kalinów, Tyrzyn, Jaźwiny, Maciejowice, Chęciny, Jaźwiny.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama