reklama

Żłobek w Pilawie gotowy na przyjęcie maluchów

Opublikowano: 29 marzec 2022, 13:57 Kategoria Aktualności
Pilaważłobek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Burmistrz Pilawy Albina Łubian poinformowała o zakończeniu budowy samorządowego żłobka. Wczoraj ruszyła rekrutacja do nowo powstałej placówki. 22 kwietnia zostanie ogłoszona lista przyjętych dzieci. W ramach tej samej inwestycji trwa jeszcze rozbudowa przedszkola.

- Mimo mi poinformować, że zakończyliśmy budowę żłobka samorządowego w Pilawie. Zadanie realizowane z Programu "Maluch Plus" z dofinansowaniem 1.980.000 zł oraz ze środków Samorządu Województwa w kwocie 3.777.450 zł, bowiem z tych środków realizujemy jeszcze rozbudowę przedszkola. Za przyznanie dofinansowania z Samorządu Województwa bardzo serdecznie dziękuję pani marszalek Janinie Ewie Orzełowskiej, za środki z Programu "Maluch Plus" dziękuję pani Senator Marii Koc. Rozbudowa przedszkola jeszcze trwa, natomiast prace w żłobku zostały zakończone, żłobek został odebrany do użytkowania i zarejestrowany - poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Albina Łubian, burmistrz Miasta i Gminy Pilawa.

 

reklama


Do 15 kwietnia 2022 r. trwa pierwsza rekrutacja do żłobka. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są do pobrania na stronie www.pilawa.com.pl oraz w siedzibie urzędu gminy - ul. Al. Wyzwolenia 158, 08-440 Pilawa, pok. 21. Aby złożyć wniosek w ramach projektu należy zapoznać się z jego regulaminem, wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy, oświadczenie uczestnika projektu oraz inne wymagane załączniki. Komplet dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć do dnia 15 kwietnia 2022 r.  Ogłoszenie wyników osób zakwalifikowanych do projektu odbędzie się dnia 22.04.2022 r.

- Z uwagi na fakt, iż na wyposażenie i utrzymanie żłobka pozyskaliśmy dodatkowo dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8.Rozwój rynku pracy, Działanie 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałanie 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej, w pierwszej kolejności opieką żłobkową mogą zostać objęte dzieci do lat 3, kobiet bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących lub pracujących na terenie Miasta i Gminy Pilawa - wyjaśnia włodarz Pilawy.

red.

fot. ilu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama