reklama

Co z zadaszeniem boiska w Miętnem?

Opublikowano: 30 marzec 2022, 07:35 Kategoria Aktualności
miętnedachboisko
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na początku kwietnia nad boiskiem w Miętnem ma pojawić się zadaszenie. Inwestycja ma już ponad rok opóźnienia

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa w ubiegłym roku. Na drodze do jej rozpoczęcia stanęły jednak procedury odwoławcze uczestników przetargu. W sierpniu ubiegłego roku starostwo podpisało wreszcie umowę z wykonawcą – firmą Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

Kontrakt, warty prawie 2 mln zł, miał być zrealizowany do końca 2021 roku. Obecnie wykonawca nie wszedł jeszcze na plac budowy. W listopadzie wykonawca zwrócił się do starostwa o przedłużenie terminu realizacji z powodu przerwania „łańcucha dostaw”. Chodziło o membranę, która jest głównym elementem zadaszenia, a której produkcja została opóźniona.

reklama


Do inwestycji, wspieranej z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki, odniósł się w poniedziałek starosta powiatu. – Obecne ustalenia mówią o dostawie zadaszenia pod koniec marca lub na początku kwietnia – mówił Mirosław Walicki podczas konferencji prasowej.

Czy rozkładanie zadaszenia wiosną będzie miało sens? – Tak. Wykonawca, w ramach rekompensaty ma ustawić całą konstrukcję, aby zobaczyć efekt końcowy – zaznaczał włodarz.

W Miętnem powstanie hali pneumatyczna, będąca zadaszeniem istniejącego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawie o wymiarach 100x65 m.

Aktualizacja, zadaszenie zostało zamontowane 30 marca. Zdjęcie autorstwa starosty powiatu.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama