reklama

Paraliż na stacjach paliw. Starosta wprowadza ograniczenie [wideo]

Opublikowano: 25 luty 2022, 07:38 Kategoria Aktualności
ukrainastacje paliwgarwolinrosja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Sparaliżowane dojazdy do stacji paliw, rosnące ceny i panika. Tak od wczoraj wygląda sytuacja na stacjach paliw w powiecie garwolińskim.

Po inwazji Rosji na Ukrainę pojawiły się niesprawdzone informacje o rzekomych brakach w dostawach paliw. Od godzin popołudniowych wszystkie stacje w Garwolinie i okolicach przeżywały oblężenie. Kolejki z minuty na minutę robiły się coraz dłuższe. Kierowcy tankowali nie tylko prosto do baków aut, ale także do kanistrów i większych baniek. To spowodowały, że na wielu stacjach wprowadzono zakaz nalewania paliwa do zbiorników zewnętrznych.

Jak informuje za pośrednictwem facebooka starosta powiatu, osobiście uczestniczył w posiedzeniu wspólnym rządu i samorządu z wojewodami. „Zgodnie z zapewnieniami przedstawiciela Orlenu dostawy paliwa są niezagrożone. Poinformowano, że na stacjach Orlenu nie będzie można tankować do kanistrów.  Obecne niepokoje, wynikłe z agresji na Ukrainę, doprowadziły do tego że wpadliśmy w panikę.  W celu zapewnienia bezproblemowego funkcjonowania Służb, karetek oraz autobusów, podjąłem decyzję o zawieszeniu sprzedaży paliwa do kolejnej dostawy, stacji PKS. Sprzedaż zostanie wznowiona zaraz po jutrzejszej (25 lutego – przyp. red.) dostawie.  Apeluję o spokój, nie ulegajmy panice” – napisał wczoraj późnym wieczorem Mirosław Walicki.

reklama


 

łk

fot. – zdjęcia i wideo z wczorajszego popołudnia przy stacjach Orlen i Shell w Garwolinie


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama