reklama

Nieudane włamanie i narkotyki. Grozi im 10 lat więzienia

Opublikowano: 22 luty 2022, 11:43 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjawłamanie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy udaremnili włamanie do jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze zatrzymali 4 podejrzanych, gdy ci byli wewnątrz domu. Wszyscy zatrzymani na gorącym uczynku usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i trafili do policyjnego aresztu. Dwóch z nich odpowie również za przestępstwa narkotykowe. Policjanci zabezpieczyli też blisko 50 gramów marihuany. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpadli na trop czterech włamywaczy. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku wewnątrz budynku mieszkalnego w Woli Rębkowskiej. Sprawcy weszli na teren ogrodzonej posesji, wyłamali drzwi wejściowe do budynku i zaczęli plądrować pomieszczenia. Nie zdołali jednak niczego ukraść, ponieważ przeszkodzili im w tym policjanci. Mieszkańcy powiatu garwolińskiego (24-31 lat) trafili do policyjnej celi. Wszyscy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.

 

reklama


W trakcie policyjnych czynności okazało się, że dwóch z zatrzymanych mężczyzn ma na sumieniu także inne przestępstwa. 31-latek posiadał przy sobie kilka gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli też urządzenia, służące do porcjowania narkotyku. Zarzuty wobec mężczyzny zostały rozszerzone o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Najmłodszemu z mężczyzn policjanci przedstawili dodatkowo 10 zarzutów związanych z przestępstwami narkotykowymi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. 24-latek odpowie za posiadanie, udzielanie i handel narkotykami.

Wszystkim podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama