reklama

Dzień na U w Garwolinie. Ty też wpisz go do swojego kalendarza

Opublikowano: 23 październik 2021, 15:28 Kategoria Aktualności
avon
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Każda kobieta potrzebuje jednego dnia w roku, kiedy może potwierdzić zdrowie swoich piersi. Kobiety zatrudnione w Avon Garwolin miały okazję już we wrześniu wziąć udział w badaniach profilaktycznych w zakładzie. W tym czasie przeprowadzono aż 160 USG piersi oraz 150 cytologii i posiewów. Natomiast 20 października rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Dzień na U, organizowanej przez Fundację Rak?n?Roll we współpracy z Avon Kontra Rak Piesi. Wspólnie zachęcają oni Polki do regularnych badań USG i przypominają, że ten dzień powinien być stałym wydarzeniem w ich kalendarzu.

Wykonywanie regularnych badań i wczesna profilaktyka są szczególnie ważne w przypadku chorób nowotworowych. Właśnie dlatego Fundacja Rak?n?Roll wraz z marką Avon kolejny raz zachęca do sprawdzenia swojego zdrowia i wpisania do kalendarza specjalnego dnia, poświęconego tylko trosce o siebie. W tym roku Avon Garwolin umożliwił wszystkim kobietom zatrudnionym w się w zakładzie przeprowadzenie badań w miejscu pracy. W dniach 7, 14 i 21 września wykonano aż 160 USG piersi oraz 150 cytologii i posiewów.

Misją Avon jest wspieranie kobiet i z dumą robimy to od 135 lat. Dzień na U jest tą szczególnie ważną inicjatywą, która dotyczy zdrowia każdej z nich. Bardzo się cieszę, że udało nam się zachęcić już tyle osób z Avon Garwolin do przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych, bo doskonale wiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są najważniejsze ? mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

reklama


 

Zaskakującym wydarzeniem w ramach tegorocznej akcji było faktyczne zniknięcie Syrenki Warszawskiej z Bulwarów Wiślanych. Jak się okazuje, Prezydent m.st. Warszawa Rafał Trzaskowski ?dał jej wolne? , a także umożliwił wszystkim pracowniczkom i pracownikom Urzędu m.st. Warszawy wykonanie niezbędnych badań w ramach czasu pracy. W ramach tegorocznej kampanii Dzień na U powstał również spot promocyjny, a w nim grana przez Aleksandrę Hamkało Syrenka Warszawska ?ożywa? i wybiera się na badanie USG. Po drodze spotyka postacie, w role których wcielili się Borys Szyc, Jessica Mercedes, Kuba Karaś i Daria Zawiałow. Film można obejrzeć na stronie www.dziennau.pl.

Wiemy, że jednym z usprawiedliwień dla niebadania się jest ?brak czasu?. Jednak zamiast zawstydzać kobiety pozornością tej ?wymówki?, wykorzystaliśmy ją. Postanowiliśmy dać Polkom czas. Stworzyliśmy dzień, w którym nic nie jest ważniejsze od badania USG, nie możemy mieć od niego wymówek. Dzień na U to czas na diagnostykę, którego raz w roku potrzebuje każda kobieta. Właśnie do tego będziemy przekonywać już po raz trzeci ? mówi Jacek Maciejewski z Fundacji Rak?n?Roll Wygraj Życie!

15 października zostały także uruchomione zapisy na badania USG piersi w ramach akcji Avon ?Gabinety z Różową Wstążką?, przeprowadzanej od 14 lat wspólnie ze Stowarzyszeniem ?Amazonki? Warszawa-Centrum. W tym roku Avon dofinansował aż 5 tysięcy badań USG piersi, które będzie można wykonać w gabinetach w całej Polsce. Zapisy wystartowały 15 października, a badania będą realizowane od 25 października aż do końca roku. Lista placówek, które biorą udział w tegorocznej osłonie akcji, dostępna jest na stronie https://avonkontrarakpiersi.pl/gabinety-rozowa-wstazka-2021/.

mat.pras.

fot. mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama