reklama

Garwolin. Pracownicy sądu protestują

Opublikowano: 13 październik 2021, 08:48 Kategoria Aktualności
sąd rejonowy w garwoliniesądprotestgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Większość rozpraw Sądu Rejonowego w Garwolinie, które miały odbyć się w tym tygodniu, została zdjęta z wokandy. Ma to związek z oddolnym ?protestem? nieorzekających pracowników jednostki.

Zgodnie z komunikatami garwolińskiego sądu, wszystkie poniedziałkowe rozprawy zostały odwołane. We wtorek i środę odbędą się tylko nieliczne. ?Zdjęte z wokandy zostały rozprawy w wydziałach Cywilnym i Rodzinnym, natomiast będą głoszone odroczone orzeczenia? ? czytamy w informacji prezesa sądu Grzegorza Zajączkowskiego.

Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej odpowiedzi na pytania o powody odwoływania rozpraw. Nietrudno się jednak domyśleć, że ma to związek z oddolnym protestem nieorzekających pracowników sądów w Polsce. Ta grupa zawodowa nie może podjąć protestu. Jak dowiadujemy się z ogólnopolskich mediów, w jednostkach w całym kraju pracownicy masowo idą na zwolnienie lekarskie.

reklama


Oddolny protest nieorzekających pracowników sądów m.in. asystentów, protokolantów dotyczy niskich płac w tym sektorze oraz zbyt małej liczby etatów do potrzeb sądów.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama