reklama

Barwne dożynki w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 06 wrzesień 2021, 18:59 Kategoria Aktualności
miastków kościelnydożynki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nie tylko rolnicy świętowali zakończenie tegorocznych plonów. Po roku przerwy Gminno-Parafialne Dożynki Gminy Miastków Kościelny powróciły do rozbudowanej formuły.

Niedzielne dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele.  Na zakończenie eucharystii pobłogosławiono dożynkowe chleby, wieniec i kwiaty, które wójt i sołtysi podzielili między wiernych. Rolę starostwów dożynek pełnili w tym roku Anna i Bogusław Karczmarczykowie.

Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku szkoły, gdzie gości przyprowadził korowód z miastkowską Młodzieżową Orkiestrą Dętą na czele. Wieńce i kosze w podziękowaniu za tegoroczne plony przenieśli mieszkańcy wszystkich sołectw. - Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika - to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Kochani rolnicy - ludzie ciężkiej, ale pięknej pracy - tak jak Wy dziękujecie dziś Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych plonach, tak ja dziękuję Wam za Waszą pracę w imieniu swoim i wszystkich, którzy korzystają z owoców Waszej pracy - akcentował wójt gminy Jerzy Jaroń.

reklama


Na tych, którzy odwiedzili wczoraj plac szkoły czekało dużo atrakcji. Wiele sołectw przygotowało kramy ze swojskim jadłem. Na najmłodszych czekały dmuchańce i trampoliny. Na scenie w barwnym montażu słowno-muzycznym wystąpili mieszkańcy m.in. Oziemkówki ? gospodarzy dożynek, koła gospodyń czy miejscowi emeryci i renciści. Zabawę taneczną pod chmurką zapewnili DJ BikeMusic, a później zespół Lavers.

Wśród gości uroczystości byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, reprezentujący senator Marię Koc Michał Jaworski, wicestarosta powiatu Marek Ziędalski, przewodnicący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek.

łk

fot. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama