reklama

Garwolińscy rolnicy dziękowali za plony

Opublikowano: 23 sierpień 2021, 10:30 Kategoria Aktualności
garwolindożynki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podczas niedzielnej mszy świętej w garwolińskiej kolegiacie rolnicy z Garwolina i okolic dziękowali za tegoroczne plony.

Starostą tegorocznych dożynek był Ryszard Ekiert ? prezes Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej, a starościną- Barbara Jończyk. Wieniec dożynkowy rolników z Garwolina wykonał najstarszy rolnik miasta ? Antoni Garwoliński.

Ksiądz proboszcz Stanisław Szymuś w homilii podkreślił, że gdy Pan Bóg, ziemia i człowiek współdziałają powstaje wspaniały plon. I za ten plon dziś dziękujemy. Praca rolnika jest pracą niezwykle ciężką. Mimo, że czasy się zmieniają, i praca w rolnictwie wygląda teraz inaczej niż kiedyś to prace ludzką trzeba zawsze cenić. Dlatego dziękujmy dzisiaj za pracę rolników, ale i za każdą pracę.  Ziemia, to poczucie że jesteśmy u siebie, to z niej wyrastają nasze tradycje rodzinne i narodowe. Trzeba modlić się i dziękować, że ta ziemia rodzi żywność. 

reklama


Ksiądz dziekan poświęcił  wieńce dożynkowe i okazałe bochny chleba wypieczone z tegorocznych ziaren zboża. Po mszy świętej wykonano pamiątkowe fotografie wszystkich delegacji dożynkowych.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne święto plonów. Dziękuję przedstawicielom Wspólnoty Gruntowej: Panu Antoniemu Garwolińskiemu za imponujący wieniec, Rodzinnym Ogródkom Działkowym ?Relaks? za piękny kosz kwiatów, członkom delegacji z Garwolina na czele z Panią Barbarą Jończyk, Ryszardem Ekiertem, a także Zygmuntowi Ochniewiczowi, Włodzimierzowi Borkowskiemu, Janowi Walczakowi i Michałowi Garwolińskiemu. Dziękuję również Panu Markowi Górskiemu, którego piekarnia upiekła garwoliński chleb dożynkowy. Cieszę się, że podtrzymują Państwo piękną tradycję dożynkową ?  podsumowała Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Pozostałe wieńce dożynkowe wykonali przedstawiciele Niecieplina, Puznowa i Jagodnego.

info. i fot. garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama