reklama

Pijany zatrzymany po pościgu

Opublikowano: 12 lipiec 2021, 11:17 Kategoria Aktualności
pijanypolicjarębków
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy przerodziło się w policyjny pościg, który zatrzymany mężczyzna zakończył, rozbijając swój samochód. 47-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się, że był pijany. Oprócz kilku lat więzienia, grożą mu dotkliwe kary finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę po godzinie 20 garwolińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący samochodem volvo, który odjechał z osiedla na ulicy Stacyjnej w Garwolinie, może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Patrol policjantów ruchu drogowego szybko namierzył auto o wskazanych numerach rejestracyjnych i podjął próbę zatrzymania. Niestety, kierowca zignorował podawane sygnały i zaczął uciekać. 47-latni mieszkaniec powiatu garwolińskiego robił wszystko, by nie wpaść w ręce policji. Z pozoru rutynowa akcja przerodziła się w pościg, podczas którego mężczyzna złamał szereg przepisów, narażając zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu. Po kilku kilometrach mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi, którzy w trakcie pościgu znajdowali się w bezpośredniej odległości za pojazdem sprawcy, natychmiast go zatrzymali,  nie dopuszczając do dalszej ucieczki.

reklama


Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek był kompletnie pijany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do Sądu Rejonowego w Garwolinie, gdzie mężczyzna odpowie za swoje czyny. Grozi mu surowa kara. Już samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd obligatoryjnie zakaże mu także prowadzenia pojazdów na okres od 1 do 15 lat.

KPP

fot. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama