reklama

Pilawa policzy piece i rozbuduje urząd

Opublikowano: 27 maj 2021, 16:49 Kategoria Aktualności
pilawapieceurządmazovia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dotacja od władz województwa mazowieckiego w wysokości 4 mln zł trafi na rozbudowę budynku urzędu miasta w Pilawie. Obiekt będzie miał nowoczesną formę architektoniczną. Samorząd otrzymał pieniądze także na inwentaryzację źródeł ciepła.

Plan rozbudowy urzędu zakłada przede wszystkim zwiększenie powierzchni użytkowej z 751 m? do 1206 m?. Prace, które zaplanowano w ramach inwestycji wymienia Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Pilawa: ? W ramach zadania przebudowana zostanie kotłownia wraz z instalacją grzewczą, instalacją elektryczną. Ponadto wykonana zostanie instalacja telefoniczna i wentylacja. Będą nowe okna, drzwi i oświetlenie. Zamontowane zostaną również OZE. Co więcej budynek będzie klimatyzowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Istniejący budynek został wybudowany w latach 60-tych XX w., rozbudowany w 1976 r. i do dziś nie był modernizowany. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 7,4 mln zł . Zakończenie prac planowane jest na koniec 2022 r.

reklama


 Pilawa również otrzymała środki z budżetu Mazowsza z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 (MlWOPiM MAZOWSZE 2021) na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. Wysokość dotacji Mazowsza to ponad 53 tys. zł.

Projekt zakłada skatalogowanie źródeł niskiej emisji ? pieców grzewczych i lokalnych kotłowni. Do sprawdzenia wytypowano ok. 3,4 tys. punktów. Zdaniem władz wyniki inwentaryzacji oraz wdrożenie opartego na nich planu przyniesie efekt w postaci obniżenia poziomu substancji szkodliwych do norm dopuszczalnych i docelowych. Zebrane dane zostaną zebrane na interaktywnej mapie, co pozwoli na bieżącą aktualizację bazy danych oraz generowanie statystyk i raportów dla zainteresowanych mieszkańców czy instytucji.

mazovia.pl

fot. podpisanie umów na dofinansowanie 27 maja


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama