reklama

100 mln na inwestycje w AVON

Opublikowano: 26 maj 2021, 15:04 Kategoria Aktualności
AVON
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Branża kosmetyczna jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki na świecie. Chcąc sprostać nowym wyzwaniom, fabryka Avon Operations Polska w Garwolinie rozpoczęła kilkuletni plan transformacji technologicznej. W najbliższym czasie zakład zainwestuje ponad 100 milionów złotych w park maszynowy, proekologiczne rozwiązania techniczne oraz digitalizację procesów produkcyjnych.

Zmiany w fabryce Avon w Garwolinie obejmują liczne, różnej wielkości projekty i dotyczą szeregu obszarów działalności zakładu. Avon Operations Polska skupi się na rozwoju technologii i zwiększy produkcję kosmetyków o 25 proc.. Jednym z priorytetów fabryki jest wdrażanie rozwiązań typu ?smart/industry 4.0?. Równie ważne dla Avon Garwolin będzie wprowadzanie zmian przyjaznych środowisku.

- Dzięki wprowadzeniu podejścia ?smart? możliwe będzie np. natychmiastowe pozyskiwanie danych niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji operacyjnych. Takie rozwiązanie wpływa na wzrost efektywności prowadzonych procesów i pozwala jeszcze lepiej identyfikować obszary do poprawy. Planujemy uruchomić monitorowanie pracy wszystkich linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym oraz wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania znakowaniem wyrobów ? mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki Avon Operations Polska.

reklama


 

Plan inwestycji w Avon Garwolin jest już wdrażany. W drugim kwartale 2021 roku zostanie uruchomiony automatyczny system paletyzacji, który docelowo będzie obsługiwał 17 najbardziej obciążonych linii produkcyjnych. Inwestycja obejmie również zaplecze do mieszania nowych receptur, dzięki czemu fabryka rozszerzy produkcję kremów i emulsji. Pierwsza nowa linia ruszy w III kwartale obecnego roku, a kolejne będą uruchamiane w latach 2022-2023.

- Program transformacji fabryki Avon w Garwolinie powstał w duchu odpowiedzialnego biznesu. To szansa, aby istotnie poprawić produktywność, elastyczność i konkurencyjność cenową, jednocześnie dbając o dobro planety. Będziemy wdrażali sprawdzone na rynku patenty, ale równocześnie pozostajemy otwarci na rozwiązania pilotażowe o sporym potencjale. Planowane zmiany to również ogromna szansa rozwoju dla pracowników, która pozwoli im zdobywać nowe umiejętności i korzystać z nowoczesnych narzędzi ? dodaje Piotr Mikołajski.

W zakresie zielonych rozwiązań fabryka Avon Garwolin ma w ostatnich latach liczne osiągnięcia.
W samym 2020 roku blisko 95 proc. oświetlenia wymieniono na technologię LED, a obecnie współczynnik odpadów w pełni przetwarzanych wynosi 98 proc., gdzie ostatecznym celem jest 100 proc. Powstaje również mapa drogowa zredukowania śladu węglowego. Podjęto decyzję o inwestycji w nowoczesną instalację kogeneracyjną, która dostarczy część niezbędnej energii elektrycznej oraz cieplnej do procesów produkcyjnych. Pozwoli ona na redukcję śladu węglowego o ponad 20 proc. już w pierwszym roku od uruchomienia. Instalacja ruszy już na początku 2022 roku.

mat.pras.

fot. mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama