reklama

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 20 luty 2012, 09:26 Kategoria Aktualności
kronika policyjnaKPP Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego od 13 do 19 lutego

Włamanie do sklepu i samochodu

W nocy z 17 na 18 lutego nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego w Sulbinach (gm. Garwolin), skąd ukradli pieniądze, karty telefoniczne, papierosy i słodycze. Szacunkowe straty według pokrzywdzonej to około 1 tys. zł. A w nocy z 16 na 17 lutego w Maciejowicach na ul. Kościelnej nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego forda, a następnie ukradł radio marki kenwood. Pokrzywdzony wartość strat określił na około 300 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Maciejowicach.

reklama


 

Spłonął dom

17 lutego w Woli Żelechowskiej (gm. Żelechów) doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego, w wyniku którego zniszczeniu uległa konstrukcja dachu wraz z poszyciem oraz częściowo budynek i wyposażenie znajdujące się wewnątrz. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wysokości strat oraz przyczyn pożaru.

Śmiertelny wypadek

15 lutego w miejscowości Korytnica (gm. Trojanów) na trasie nr 17 doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności procesowe na miejscu zdarzenia wynika, iż 34-letni kierowca citroena z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają w prowadzonym postępowaniu policjanci z komendy w Garwolinie.

Leśni złodzieje

Także 15 lutego funkcjonariusze z posterunku policji w Łaskarzewie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy w kompleksie leśnym na terenie miejscowości Leokadia (gm. Łaskarzew) wycinali, prawdopodobnie z zamiarem kradzieży, drzewa. Zatrzymani mężczyźni w wieku 38 i 42 lat zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych garwolińskiej komendy policji do wyjaśnienia. Wycięte drzewa zostały odzyskane i zabezpieczone przez policjantów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z posterunku w Łaskarzewie.

19-latek trafił do szpitala

Tego samego dnia w Miastkowie Kościelnym na ul. Kochanowskiego doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, iż 20-letni kierowca osobowego opla prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i podczas omijania zaparkowanego poloneza uderzył w jego bok a następnie zderzył się czołowo z volvo, którym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 19-letni pasażer volvo. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Miastkowie Kościelnym.

Poszukiwani świadkowie

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz Prokuratura Rejonowa poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 22 grudnia 2011 roku około godziny 18.00 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Chotynia (gm. Sobolew). W zdarzeniu uczestniczył pojazd peugeot oraz pieszy. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z: Komendą Powiatową Policji w Garwolinie, tel. 25 684 0200 bądź też na nr alarmowy 997 lub 112.

115 km/h po pijaku

19 lutego, kilkanaście minut przed godziną 10, na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Puznówka urządzenia pomiarowe w policyjnym radiowozie wykazały, że jadący z przeciwka opel porusza się z niedozwoloną prędkością. Policjanci zawrócili i zatrzymali kierowcę, który na ?pięćdziesiątce? jechał 115 km/h. Dalsza kontrola wykazała, iż miał on prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a sprawa niebawem trafi na sądową wokandę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

KPP Garwolin/oprac. jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama