reklama

3 maja w Garwolinie

Opublikowano: 03 maj 2021, 12:30 Kategoria Aktualności
3 majagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia, ale przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, tegoroczne miejsko-powiatowe obchody święta Konstytucji 3 Maja w przestrzeni publicznej zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

Sejm w 2020 roku przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Dlaczego tak się stało? Właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej.

Dzisiaj o godzinie 10.00 w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, w imieniu wszystkich mieszkańców złożyli wiązanki kwiatów pod kamieniem upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja, który znajduje się przed Zespołem Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Warto wspomnieć, że w tym roku przypada 30-lecie odsłonięcia obelisku.

reklama


Uroczystości przebiegały w skromnej formule odpowiadającej obowiązującym przepisom bez udziału orkiestry, pocztów sztandarowych i pozostałych uczestników obchodów.

garwolin.pl, opr. red.

fot. UM Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama