reklama

2 mln zł dla szpitala w Garwolinie

Opublikowano: 18 marzec 2021, 12:18 Kategoria Aktualności
szpitalszpital mazowieckisanatoriumgarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Decyzją radnych województwa kolejne inwestycje  w Garwolinie otrzymają wsparcie z budżetu województwa. 2 mln zł trafi do Szpitala Mazowieckiego.

 Pandemia nie odpuszcza, a wręcz nasila się z dnia na dzień, a co za tym idzie rosną także potrzeby placówek medycznych zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. ? Na szczęście nasza sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że pozwala nam reagować na wpływające do nas prośby i przeznaczać kolejne środki na inwestycje ? podsumowuje.

W sumie dzięki decyzji radnych do szpitala wojewódzkiego i stacji pogotowia trafi do regionu siedleckiego ponad 10 mln zł. Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska liczy się każda złotówka i każde wsparcie. ? Inwestycja w nasze szpitale i placówki medyczne, to przede wszystkim inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. A to w czasie pandemii jest naszym głównym priorytetem.

reklama


Szpital Mazowiecki w Garwolinie otrzyma dodatkowe 2 mln zł na przeprowadzenie modernizacji pomieszczenia przeznaczonego na archiwum zakładowe (507 tys. zł), budynku D (727 tys. zł) ,w którym prowadzona jest działalność Oddziału Dziennego Rehabilitacji Dorosłych oraz pomieszczeń  w budynku administracyjno-leczniczym (773 tys. zł), w zakresie ich dostosowania do pracy w warunkach zwiększonego reżimu sanitarnego oraz wymogów Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama